Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Noc Kupały pod Wieżycą

Noc Kupały pod Wieżycą

Noc Kupały pod Wieżycą

Kolejny raz w Oleśnicy pod Wieżycą odbyły się obchody Nocy Kupały. Grupy rekonstruktorów historycznych przystąpiły do odtworzenia obrzędów święta przesilenia letniego  –  magicznej nocy na granicy dwóch żywiołów  –  ognia i wody.

Nie zabrakło oczyszczających skoków przez kupalny ogień i połowu wianków rzuconych do strumienia przez piękne dziewczęta. Całość oświetlały gwiazdy i roje świetlików dodające naturalnego czaru całemu wydarzeniu.

Równocześnie Poczet Bagiennych z Wieżycy, który wraz z Drużyną Woje Peruna animował tę imprezę  -  obchodził piątą rocznice zorganizowania  pierwszego spotkania  rekonstruktorów historycznych na tym terenie.

Kolejny raz w Oleśnicy pod Wieżycą odbyły się obchody Nocy Kupały. Grupy rekonstruktorów historycznych przystąpiły do odtworzenia obrzędów święta przesilenia letniego  –  magicznej nocy na granicy dwóch żywiołów  –  ognia i wody. Nie zabrakło oczyszczających skoków przez kupalny ogień i połowu wianków rzuconych do strumienia przez piękne dziewczęta. Całość oświetlały gwiazdy i roje świetlików dodające naturalnego czaru całemu wydarzeniu. Równocześnie Poczet Bagiennych z Wieżycy, który wraz z Drużyną Woje Peruna animował tę imprezę  -  obchodził piątą rocznice zorganizowania  pierwszego spotkania  rekonstruktorów historycznych na tym terenie.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG