1. Nowa edycja kursów zawodowych w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”

Biuro projektu:
Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej
tel. (14) 644-33-44

Od lipca 2010 roku w powiecie dąbrowskim realizowany jest projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wsparciem objęci są uczniowie trzech szkół kształcących zawodowo: ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, ZSP w Brniu oraz ZSP w Szczucinie. Kursy i dodatkowe zajęcia przewidziane w ramach projektu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Na uwagę zasługuje fakt, że każdy kurs kończy się uzyskaniem stosownego certyfikatu potwierdzającego odbycie szkolenia. W ramach projektu uczniowie mogą uczestniczyć w kursach zawodowych, dodatkowych zajęciach z przedmiotów kluczowych (matematyka, język obcy zawodowy, technologia informacyjna, geografia, fizyka), doradztwie edukacyjno- zawodowym oraz dodatkowych praktykach w przedsiębiorstwach- uczniowie technikum. W projekcie uwzględniono także zakup wyposażenia pracowni zajęć: hotelarskiej, budownictwa, mechanicznej, języków obcych, elektryczno- elektronicznej. Dotychczas zostały zrealizowane następujące kursy zawodowe: spawanie metodą MAG, spawanie łukowe elektrodą otuloną, sekretarsko- asystencki, obsługa kas fiskalnych i fakturowania, uprawnienia energetyczno- elektryczne, kelner-barman. W chwili obecnej trwa kurs księgowe programy komputerowe oraz kurs prawa jazdy kategorii „T". W marcu i w kwietniu w ramach realizowanego projektu przewidywanych jest aż 8 kursów zawodowych: kierowca wózków jezdniowych z wymianą butli gazowej, spawanie MAG, spawanie łukowe elektrodą otulona, uprawnienia energetyczno- elektryczne, sekretarsko- asystencki, obsługa kas fiskalnych i fakturowania, pracownik obsługi hotelowej- recepcjonista, florysta - bukieciarz.W dalszym ciągu zachęcamy uczniów do skorzystania z proponowanych form wsparcia, a tym samym uzyskania możliwości zdobycia dodatkowych kwalifikacji. Biuro projektu:Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiejtel. (14) 644-33-44