1. Nowa Grupa Producencka na terenie Powiatu Dąbrowskiego

Nowa Grupa Producencka na terenie Powiatu Dąbrowskiego

Poświęcenia dokonał ks. Prałat Stanisław Cyran.

Grupę Producencką pn. "Pieczarka Galicyjska" tworzą:

- Krzysztof Krupa - Prezes Zarządu
- Piotr Dudek – członek Zarządu
- Tomasz Stój – członek Zarządu
- Lech Purtal
- Jerzy Leżoń
- Małgorzata Świerczek
- Stanisław Gądek
- Anna Rojek
- Bronisław Stój
- Zdzisław Sysdek
- Adam Kendryna
- Piotr Przybyło
- Katarzyna Cierniak

W sobotę 14 sierpnia br. w Oleśnicy odbyła się uroczystość rozpoczęcia działalności przez nowo utworzoną Grupę Producencką pn. "Pieczarka Galicyjska", połączona z poświęceniem nowego obiektu przechowalni. Na uroczystym otwarciu obiektu, wyposażonego w nowoczesną infrastrukturę do pakowania i przechowywania różnego rodzaju gatunków warzyw i owoców, przybyli członkowie grupy producenckiej oraz zaproszeni goście.Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski obecny na tej uroczystości, przekazał na ręce Prezesa Grupy Producenckiej, list gratulacyjny z życzeniami dalszych sukcesów w działalności gospodarczej oraz wszelkich poczynań sprzyjających budowaniu pozytywnego wizerunku regionalnych produktów, na rynkach krajowych i zagranicznych.Poświęcenia dokonał ks. Prałat Stanisław Cyran. Grupa producentów rolnych zawiązała się w naszym powiecie z inicjatywy Krzysztofa Krupy – Prezesa Zarządu Grupy zrzeszającej 13 producentów z terenu powiatu dąbrowskiego. Powierzchnia nowo oddanego do użytku obiektu wynosi: 3.450 tyś. m2. Wartość inwestycji to ok.20mln zł jakie przyjęła grupa producencka do realizacji.Zgodnie z rozmową przeprowadzoną z Prezesem Zarządu , zrzeszenie w grupie producenckiej daje większe możliwości zarówno pozyskiwania jak i wysokości kwot dotacji ze środków unijnych. W przypadku producentów indywidualnych należy liczyć się z ograniczeniami w postaci limitów dotacji. Grupę Producencką pn. "Pieczarka Galicyjska" tworzą: - Krzysztof Krupa - Prezes Zarządu- Piotr Dudek – członek Zarządu- Tomasz Stój – członek Zarządu- Lech Purtal- Jerzy Leżoń- Małgorzata Świerczek- Stanisław Gądek- Anna Rojek- Bronisław Stój- Zdzisław Sysdek- Adam Kendryna- Piotr Przybyło- Katarzyna Cierniak Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Wójt Olesna Witold Morawiec, Wójt Bolesławia Kazimierz Olearczyk oraz Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński.