Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowa Grupa Producencka na terenie Powiatu Dąbrowskiego

Nowa Grupa Producencka na terenie Powiatu Dąbrowskiego

Nowa Grupa Producencka na terenie Powiatu Dąbrowskiego

W sobotę 14 sierpnia br. w Oleśnicy odbyła się uroczystość rozpoczęcia działalności przez nowo utworzoną Grupę Producencką pn. "Pieczarka Galicyjska", połączona z poświęceniem nowego obiektu przechowalni. Na uroczystym otwarciu obiektu, wyposażonego w nowoczesną infrastrukturę do pakowania i przechowywania różnego rodzaju gatunków warzyw i owoców, przybyli członkowie grupy producenckiej oraz zaproszeni goście.
Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski obecny na tej uroczystości, przekazał na ręce Prezesa Grupy Producenckiej, list gratulacyjny z życzeniami dalszych sukcesów w działalności gospodarczej oraz wszelkich poczynań sprzyjających budowaniu pozytywnego wizerunku regionalnych produktów, na rynkach krajowych i zagranicznych.
Poświęcenia dokonał ks. Prałat Stanisław Cyran.

Grupa producentów rolnych zawiązała się w naszym powiecie z inicjatywy Krzysztofa Krupy – Prezesa Zarządu Grupy zrzeszającej 13 producentów z terenu powiatu dąbrowskiego.

Powierzchnia nowo oddanego do użytku obiektu wynosi: 3.450 tyś. m2. Wartość inwestycji to ok.20mln zł jakie przyjęła grupa producencka do realizacji.
Zgodnie z rozmową przeprowadzoną z Prezesem Zarządu , zrzeszenie w grupie producenckiej daje większe możliwości zarówno pozyskiwania jak i wysokości kwot dotacji ze środków unijnych. W przypadku producentów indywidualnych należy liczyć się z ograniczeniami w postaci limitów dotacji.

Grupę Producencką pn. "Pieczarka Galicyjska" tworzą:

- Krzysztof Krupa - Prezes Zarządu
- Piotr Dudek – członek Zarządu
- Tomasz Stój – członek Zarządu
- Lech Purtal
- Jerzy Leżoń
- Małgorzata Świerczek
- Stanisław Gądek
- Anna Rojek
- Bronisław Stój
- Zdzisław Sysdek
- Adam Kendryna
- Piotr Przybyło
- Katarzyna Cierniak

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Wójt Olesna Witold Morawiec, Wójt Bolesławia Kazimierz Olearczyk oraz Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński.

W sobotę 14 sierpnia br. w Oleśnicy odbyła się uroczystość rozpoczęcia działalności przez nowo utworzoną Grupę Producencką pn. "Pieczarka Galicyjska", połączona z poświęceniem nowego obiektu przechowalni. Na uroczystym otwarciu obiektu, wyposażonego w nowoczesną infrastrukturę do pakowania i przechowywania różnego rodzaju gatunków warzyw i owoców, przybyli członkowie grupy producenckiej oraz zaproszeni goście.Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski obecny na tej uroczystości, przekazał na ręce Prezesa Grupy Producenckiej, list gratulacyjny z życzeniami dalszych sukcesów w działalności gospodarczej oraz wszelkich poczynań sprzyjających budowaniu pozytywnego wizerunku regionalnych produktów, na rynkach krajowych i zagranicznych.Poświęcenia dokonał ks. Prałat Stanisław Cyran. Grupa producentów rolnych zawiązała się w naszym powiecie z inicjatywy Krzysztofa Krupy – Prezesa Zarządu Grupy zrzeszającej 13 producentów z terenu powiatu dąbrowskiego. Powierzchnia nowo oddanego do użytku obiektu wynosi: 3.450 tyś. m2. Wartość inwestycji to ok.20mln zł jakie przyjęła grupa producencka do realizacji.Zgodnie z rozmową przeprowadzoną z Prezesem Zarządu , zrzeszenie w grupie producenckiej daje większe możliwości zarówno pozyskiwania jak i wysokości kwot dotacji ze środków unijnych. W przypadku producentów indywidualnych należy liczyć się z ograniczeniami w postaci limitów dotacji. Grupę Producencką pn. "Pieczarka Galicyjska" tworzą: - Krzysztof Krupa - Prezes Zarządu- Piotr Dudek – członek Zarządu- Tomasz Stój – członek Zarządu- Lech Purtal- Jerzy Leżoń- Małgorzata Świerczek- Stanisław Gądek- Anna Rojek- Bronisław Stój- Zdzisław Sysdek- Adam Kendryna- Piotr Przybyło- Katarzyna Cierniak Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Wójt Olesna Witold Morawiec, Wójt Bolesławia Kazimierz Olearczyk oraz Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesław Łączyński.