1. Nowa hala sportowa

Nowa hala sportowa

W powiecie dąbrowskim rozpoczęto kolejną budowę hali sportowej. W 2001 roku oddano do użytku salę gimnastyczną przy Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Tarnowskiej. Wartość inwestycji przekroczyła 2 miliony złotych. Tym razem zaprojektowano nowy obiekt przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Powiat zaangażował już pierwsze środki finansowe, z których wykonano dokumentację. Obecnie zakończono realizację pierwszego etapu budowy obejmującego wykonanie prac ziemnych i fundamentowych. Wartość wykonanych prac wyniosła blisko 200 tys. zł.Projekt obejmuje budowę nowego obiektu o wymiarach 24 na 12 m wraz z przewiązką i wyposażeniem. Inwestycja ma trwać 2 lata a jej wartość szacuje się na kwotę ponad 1,5 mln złotych. Starostwo złożyło stosowne wnioski na uzyskanie środków z funduszy zewnętrznych. Sejmik Województwa umieścił inwestycję w programie rozwoju bazy sportowej województwa małopolskiego. Środki pochodzić będą z dopłat do gier liczbowych Totalizatora Sportowego. Przyznana kwota wynosi 300 tys. zł., z czego 70 tys. powiat otrzyma w roku 2003, a 230 tys. w 2004 r. Szansę na szybkie zakończenie robót daje Wojewódzki Program Operacyjny oparty na funduszach Unii Europejskiej, który zostanie uruchomiony w połowie przyszłego roku. W ten sposób inwestorzy mogą uzyskać wsparcie w postaci bezzwrotnej dotacji w wysokości nawet do 80 % wartości zadania. Pozostała część zostanie pokryta ze środków własnych.Nie jest to jedyna tegoroczna inwestycja oświatowa. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie wykonano nadbudowę szkoły wraz z wymianą dachu i stolarki okiennej. Zakończono również termomodernizację budynku dydaktycznego polegającą na ociepleniu ścian i stropów, co pozwoli na uzyskanie dodatkowych oszczędności w sezonie grzewczym. Podobna inwestycja prowadzona jest w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Środki na termomodernizację pochodzą z częściowo umarzalnej, preferencyjnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.