Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowa karetka do dąbrowskiego szpitala

Nowa karetka do dąbrowskiego szpitala

Nowa karetka do dąbrowskiego szpitala

24 czerwca 2020 roku Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w pełni wyposażony ambulans typu podstawowego.

W wydarzeniu tym uczestniczył Poseł Na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz dyrekcja dąbrowskiego szpitala Łukasz Węgrzyn i Waldemar Weryński wraz z pracownikami.

Poświęcenia nowej karetki dokonał ks. kapelan Zbigniew Szewczyk, który modlił się za wszystkie osoby, które będą w przyszłości korzystać z tego ambulansu – zarówno pacjentów, jak i ratowników śpieszących z pomocą chorym i cierpiącym.

Dąbrowski szpital otrzymał ambulans marki Mercedes Benz Sprinter 319 w kolorze żółtym o wartości ponad 600 tys. zł. Karetka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny oraz sprzęt do łączności.

Łącznie Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał dla Zespołu Opieki Zdrowotnej dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln 148 tys. zł na zakup karetki, sprzętu medycznego i środków ochrony indywidualnej w ramach projektu pn. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - PAKIET MEDYCZNY".

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z epidemią COVID-19, której dotkliwe skutki odczuwalne są także w Polsce, samorząd Województwa Małopolskiego zareagował na ten nagły kryzys i swoje pierwsze działania skierował w stronę obszaru związanego ze służbą zdrowia, po to by ochronić zdrowie i życia mieszkańców.

W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej na zadania w obszarze służby zdrowia przeznaczono 190 mln zł. Środki te zostały skierowane na zakup niezbędnego wyposażenia, sprzętu i aparatury medycznej m.in. respiratorów, defibrylatorów, kardiomonitorów oraz nowoczesnych, w pełni wyposażonych ambulansów.

24 czerwca 2020 roku Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w pełni wyposażony ambulans typu podstawowego. W wydarzeniu tym uczestniczył Poseł Na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz dyrekcja dąbrowskiego szpitala Łukasz Węgrzyn i Waldemar Weryński wraz z pracownikami. Poświęcenia nowej karetki dokonał ks. kapelan Zbigniew Szewczyk, który modlił się za wszystkie osoby, które będą w przyszłości korzystać z tego ambulansu – zarówno pacjentów, jak i ratowników śpieszących z pomocą chorym i cierpiącym. Dąbrowski szpital otrzymał ambulans marki Mercedes Benz Sprinter 319 w kolorze żółtym o wartości ponad 600 tys. zł. Karetka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny oraz sprzęt do łączności. Łącznie Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał dla Zespołu Opieki Zdrowotnej dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln 148 tys. zł na zakup karetki, sprzętu medycznego i środków ochrony indywidualnej w ramach projektu pn. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - PAKIET MEDYCZNY". W związku z zaistniałą sytuacją związaną z epidemią COVID-19, której dotkliwe skutki odczuwalne są także w Polsce, samorząd Województwa Małopolskiego zareagował na ten nagły kryzys i swoje pierwsze działania skierował w stronę obszaru związanego ze służbą zdrowia, po to by ochronić zdrowie i życia mieszkańców. W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej na zadania w obszarze służby zdrowia przeznaczono 190 mln zł. Środki te zostały skierowane na zakup niezbędnego wyposażenia, sprzętu i aparatury medycznej m.in. respiratorów, defibrylatorów, kardiomonitorów oraz nowoczesnych, w pełni wyposażonych ambulansów.