Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowa pracownia mobilna w I LO

Nowa pracownia mobilna w I LO

Nowa pracownia mobilna w I LO

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej miały wyjątkowy charakter. Społeczność szkolna mogła świętować również zwycięstwo w Konkursie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej #OSEWYZWANIE. W dniu dzisiejszym po uroczystej akademii Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek spotkali się z dyrekcją szkoły by złożyć na ich ręce serdeczne gratulacje z okazji zdobycia przez szkołę tytułu laureata Konkursu #OSEWYZWANIE.

Poseł ziemi dąbrowskiej, który promował ten konkurs, wyraził zadowolenie, że aż trzem szkołom z terenu naszego powiatu udało się wygrać mobilne pracownie składające się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu. Dzięki doposażeniu placówek w nowoczesne laptopy w szkołach będzie można prowadzić lekcje z wykorzystaniem technologii cyfrowej, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Do rywalizacji z 1606 szkołami z całej Polski dąbrowskie liceum przystąpiło na początku września. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród w całej Polsce. Wśród nagrodzonych znalazło się 68 szkół z Małopolski, w tym I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Pracownie mobilne jeszcze w tym roku szkolnym trafią również do Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie.

Uroczyste wręczenie symbolicznych nagród dla zwycięzców konkursu  #OSEWYZWANIE – OSERegio miało miejsce 10 października 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Dyplomy podczas gali wręczyli laureatom wicemarszałek Łukasz Smółka i Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury. Oficjalne potwierdzenie przyznania Mobilnej Pracowni Multimedialnej w imieniu społeczności szkolnej I LO odebrał dyrektor szkoły Michał Wolak, który wyraził nadzieję, że wykorzystanie nowoczesnego sprzętu komputerowego podczas zajęć podniesie kompetencje cyfrowe uczniów, wesprze proces kształcenia w placówce.

Konkurs #OSEWyzwanie był realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. O wygranej decydowała liczba uzyskanych punktów, na które składało się: zgłoszenie szkoły do projektu OSE oraz programu mLegitymacja szkolna, przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart szkoła”,  przystąpienie do programów OSE Hero i CodeWeek.

dagj/gd

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej miały wyjątkowy charakter. Społeczność szkolna mogła świętować również zwycięstwo w Konkursie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej #OSEWYZWANIE. W dniu dzisiejszym po uroczystej akademii Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek spotkali się z dyrekcją szkoły by złożyć na ich ręce serdeczne gratulacje z okazji zdobycia przez szkołę tytułu laureata Konkursu #OSEWYZWANIE. Poseł ziemi dąbrowskiej, który promował ten konkurs, wyraził zadowolenie, że aż trzem szkołom z terenu naszego powiatu udało się wygrać mobilne pracownie składające się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu. Dzięki doposażeniu placówek w nowoczesne laptopy w szkołach będzie można prowadzić lekcje z wykorzystaniem technologii cyfrowej, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Do rywalizacji z 1606 szkołami z całej Polski dąbrowskie liceum przystąpiło na początku września. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród w całej Polsce. Wśród nagrodzonych znalazło się 68 szkół z Małopolski, w tym I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Pracownie mobilne jeszcze w tym roku szkolnym trafią również do Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie. Uroczyste wręczenie symbolicznych nagród dla zwycięzców konkursu  #OSEWYZWANIE – OSERegio miało miejsce 10 października 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Dyplomy podczas gali wręczyli laureatom wicemarszałek Łukasz Smółka i Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury. Oficjalne potwierdzenie przyznania Mobilnej Pracowni Multimedialnej w imieniu społeczności szkolnej I LO odebrał dyrektor szkoły Michał Wolak, który wyraził nadzieję, że wykorzystanie nowoczesnego sprzętu komputerowego podczas zajęć podniesie kompetencje cyfrowe uczniów, wesprze proces kształcenia w placówce. Konkurs #OSEWyzwanie był realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. O wygranej decydowała liczba uzyskanych punktów, na które składało się: zgłoszenie szkoły do projektu OSE oraz programu mLegitymacja szkolna, przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart szkoła”,  przystąpienie do programów OSE Hero i CodeWeek. dagj/gd