Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowe chodniki podnoszą bezpieczeństwo

Nowe chodniki podnoszą bezpieczeństwo

Nowe chodniki podnoszą bezpieczeństwo

Samorząd powiatowy wciąż realizuje inwestycje, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci i osób starszych, poruszających się po drogach powiatowych o wzmożonym natężeniu ruchu.

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, w ramach środków własnych powiatu systematycznie budowane są nowe chodniki.

Zakończyła się już budowa chodnika w miejscowości Gruszów Mały przy drodze powiatowej nr 1321K Dąbrowa Tarnowska-Sutków. W ciągu drogi powiatowej w Lipinach w obrębie kościoła powstały miejsca parkingowe.  

Ponadto wybudowano chodniki wraz z odwodnieniem:

  • w Laskówce Chorąskiej przy drodze nr 1315K Wielopole-Odporyszów-Breń,
  • na ulicy Jagiełły w Oleśnie przy drodze nr 1310K Samocice - Podlipie - Ćwików-Olesno-Wielopole,
  • w Smęgorzowie przy drodze nr 1320K Gruszów Wielki - Smęgorzów.

Powstałe 200 metrów chodnika za kwotę blisko 265 tys. zł w Smęgorzowie przy drodze powiatowej w kierunku Gruszowa Wielkiego to bardzo długo wyczekiwana inwestycja zrealizowana przez samorząd powiatowy. Zabiegała o nią również Radna Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Serwicka.  

mags/fot. A.Giza

Samorząd powiatowy wciąż realizuje inwestycje, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci i osób starszych, poruszających się po drogach powiatowych o wzmożonym natężeniu ruchu. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, w ramach środków własnych powiatu systematycznie budowane są nowe chodniki. Zakończyła się już budowa chodnika w miejscowości Gruszów Mały przy drodze powiatowej nr 1321K Dąbrowa Tarnowska-Sutków. W ciągu drogi powiatowej w Lipinach w obrębie kościoła powstały miejsca parkingowe.   Ponadto wybudowano chodniki wraz z odwodnieniem: w Laskówce Chorąskiej przy drodze nr 1315K Wielopole-Odporyszów-Breń, na ulicy Jagiełły w Oleśnie przy drodze nr 1310K Samocice - Podlipie - Ćwików-Olesno-Wielopole, w Smęgorzowie przy drodze nr 1320K Gruszów Wielki - Smęgorzów. Powstałe 200 metrów chodnika za kwotę blisko 265 tys. zł w Smęgorzowie przy drodze powiatowej w kierunku Gruszowa Wielkiego to bardzo długo wyczekiwana inwestycja zrealizowana przez samorząd powiatowy. Zabiegała o nią również Radna Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Serwicka.   mags/fot. A.Giza