1. Nowe inwestycje w dąbrowskim szpitalu

Nowe inwestycje w dąbrowskim szpitalu

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej cieszy się dwoma nowymi inwestycjami, które niewątpliwie przyczynią się do polepszenia jakości usług zdrowotnych w tej placówce. Na terenie szpitala zwiększyła się ilość utwardzonych placów i parkingów dla samochodów. Inwestycja ta zrealizowana była jeszcze pod koniec ubiegłego roku. W grudniu samorząd powiatowy przekazał 195 tysięcy dotacji na wykonanie tego zadania.  Nowe miejsce parkingowe powstało pomiędzy Pawilonem Zakaźnym a wejściem do skrzydła C - do holów windowych. Droga i parking zostały wykonane z kostki brukowej. Dzięki realizacji tej inwestycji polepszyły się warunki transportu pacjentów pomiędzy budynkami na wykonywane badania lub konsultacje specjalistyczne. Natomiast w marcu tego roku zakończony został remont kuchni szpitalnej. Samorząd powiatowy przekazał na ten cel dotację w wysokości 1,219 mln zł. Prace remontowe obejmowały dostosowanie pomieszczeń kuchni do obowiązujących przepisów wraz z rozbiórką i przebudową ścian. Wykonano nowe instalacje sanitarne i instalację elektryczną. Zakupiono również niezbędne wyposażenie.To nie koniec inwestycji w dąbrowskim szpitalu. Na przyszły rok samorząd powiatowy planuje kolejne dofinansowanie dla tej jednostki – na remont traktu ginekologiczno – położniczego.