Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowe kierunki w powiatowych szkołach

Nowe kierunki w powiatowych szkołach

Powiat zamierza w swoich szkołach kształcić większą liczbę teleinformatyków. Chce także zainteresować młodych ludzi ofertą edukowania na kierunku socjalnym. Otwarcia dwóch nowych kierunków kształcenia spodziewać się można w Zespole Szkół w Szczucinie. Ma tam powstać klasa liceum o profilu ekonomiczno-administracyjnym.

Podobny kierunek istnieje już w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie. Z kolei w technikum uruchamiana będzie klasa dla przyszłych teleinformatyków. Ten kierunek jest na Powiślu nowością. - Mamy nadzieję, że propozycja zachęci gimnazjalistów zainteresowanych uzyskaniem poszukiwanego zawodu - twierdzą szefowie dąbrowskiego starostwa powiatowego. W szkole nie trzeba będzie inwestować z tego powodu dużych pieniędzy. Młodzież ma zdobywać zawód korzystając głównie z wyposażenia, które już jest w placówce. ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ma przyjmować uczniów do klasy liceum o profilu socjalnym. Nabór pokaże, jak sprawdzi się ta propozycja. Będzie to już drugie podejście do tego kierunku. Niedawno myślano o nim w ZSP nr 1, ale chętnych nie było zbyt wielu. Decyzję o uruchomieniu nowych profili nauczania podjął już zarząd powiatu. (ANS)

Źródło: Gazeta Krakowska

Powiat zamierza w swoich szkołach kształcić większą liczbę teleinformatyków. Chce także zainteresować młodych ludzi ofertą edukowania na kierunku socjalnym. Otwarcia dwóch nowych kierunków kształcenia spodziewać się można w Zespole Szkół w Szczucinie. Ma tam powstać klasa liceum o profilu ekonomiczno-administracyjnym. Podobny kierunek istnieje już w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie. Z kolei w technikum uruchamiana będzie klasa dla przyszłych teleinformatyków. Ten kierunek jest na Powiślu nowością. - Mamy nadzieję, że propozycja zachęci gimnazjalistów zainteresowanych uzyskaniem poszukiwanego zawodu - twierdzą szefowie dąbrowskiego starostwa powiatowego. W szkole nie trzeba będzie inwestować z tego powodu dużych pieniędzy. Młodzież ma zdobywać zawód korzystając głównie z wyposażenia, które już jest w placówce. ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ma przyjmować uczniów do klasy liceum o profilu socjalnym. Nabór pokaże, jak sprawdzi się ta propozycja. Będzie to już drugie podejście do tego kierunku. Niedawno myślano o nim w ZSP nr 1, ale chętnych nie było zbyt wielu. Decyzję o uruchomieniu nowych profili nauczania podjął już zarząd powiatu. (ANS) Źródło: Gazeta Krakowska