Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowe laptopy dla szkół

Nowe laptopy dla szkół

Nowe laptopy dla szkół
Powiat Dąbrowski  otrzymał promesę w wysokości 107 tys. zł na zakup komputerów do nauczania zdalnego dla szkół kształcących zawodowo. W dniu dzisiejszym Marta Malec-Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego przekazała na ręce Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka promesę na zakup 34 laptopów w ramach pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.
 
W spotkaniu, które odbyło się w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyli również: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Agata Suszczyńska, dyrekcja szkoły na czele z dyrektorem Robertem Panterą oraz dyrektorzy pozostałych szkół zawodowych, do których zostanie zakupiony sprzęt komputerowy.
 
Laptopy trafią do uczniów szkół zawodowych Powiatu Dąbrowskiego realizujących projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dyrektorzy szkół będą mogli użyczać zakupiony sprzęt uczniom w celu umożliwienia nauki zdalnej lub kształcenia w modelu hybrydowym. Po formalnym zakończeniu nauczania zdalnego, komputery będą stanowiły dodatkowe wyposażenie placówek.
 
 
Łączna wartość przekazanych komputerów dla Powiatu Dąbrowskiego wynosi 119 tys. zł, w tym kwota dofinansowania 107 tys. zł. W ramach tych środków zakupione będą komputery dla Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu i Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.
 
W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19 samorząd Województwa Małopolskiego opracował kompleksową strategię działania pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa”. W niej stworzono pakiet edukacyjny warty blisko 35 mln zł.
W ramach tego pakietu uczniowie z Małopolski otrzymają sprzęt komputerowy do nauki zdalnej za kwotę prawie 540 tys. zł. Łącznie zakupione będzie 174 laptopy i komputery.
 
Powiat Dąbrowski  otrzymał promesę w wysokości 107 tys. zł na zakup komputerów do nauczania zdalnego dla szkół kształcących zawodowo. W dniu dzisiejszym Marta Malec-Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego przekazała na ręce Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka promesę na zakup 34 laptopów w ramach pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.   W spotkaniu, które odbyło się w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyli również: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Agata Suszczyńska, dyrekcja szkoły na czele z dyrektorem Robertem Panterą oraz dyrektorzy pozostałych szkół zawodowych, do których zostanie zakupiony sprzęt komputerowy.   Laptopy trafią do uczniów szkół zawodowych Powiatu Dąbrowskiego realizujących projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dyrektorzy szkół będą mogli użyczać zakupiony sprzęt uczniom w celu umożliwienia nauki zdalnej lub kształcenia w modelu hybrydowym. Po formalnym zakończeniu nauczania zdalnego, komputery będą stanowiły dodatkowe wyposażenie placówek.     Łączna wartość przekazanych komputerów dla Powiatu Dąbrowskiego wynosi 119 tys. zł, w tym kwota dofinansowania 107 tys. zł. W ramach tych środków zakupione będą komputery dla Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu i Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.   W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19 samorząd Województwa Małopolskiego opracował kompleksową strategię działania pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa”. W niej stworzono pakiet edukacyjny warty blisko 35 mln zł. W ramach tego pakietu uczniowie z Małopolski otrzymają sprzęt komputerowy do nauki zdalnej za kwotę prawie 540 tys. zł. Łącznie zakupione będzie 174 laptopy i komputery.