Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. Nowe obostrzenia od 28 grudnia do 17 stycznia

Nowe obostrzenia od 28 grudnia do 17 stycznia

Nowe obostrzenia od 28 grudnia do 17 stycznia

Rząd przedłuża etap odpowiedzialności i wprowadza dodatkowe ograniczenia. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku, czyli do końca przerwy szkolnej.

Co się zmieni?

 • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
 • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.
 • Zamknięte stoki narciarskie
 • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
 • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym

Przedłużone dotychczasowe zasady i ograniczenia:

 • Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie)
 • Ograniczenia w transporcie zbiorowym:

– 50% liczby miejsc siedzących, albo

– 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

 • Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2
 • Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób
 • Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji
 • Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki
 • Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2
 • Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00
 • Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz

Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały ulegają przedłużeniu.

Zdrowe i bezpieczne święta Bożego Narodzenia

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia różniły się od tych z poprzednich lat. Obowiązywało ograniczenie liczby gości, których można było zaprosić (maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują).

Z 31 grudnia 2020 roku na 1 stycznia 2021 roku w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Rząd przedłuża etap odpowiedzialności i wprowadza dodatkowe ograniczenia. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku, czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni? Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. Zamknięte stoki narciarskie Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym Przedłużone dotychczasowe zasady i ograniczenia: Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie) Ograniczenia w transporcie zbiorowym: – 50% liczby miejsc siedzących, albo – 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych. Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2 Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2 Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały ulegają przedłużeniu. Zdrowe i bezpieczne święta Bożego Narodzenia Tegoroczne święta Bożego Narodzenia różniły się od tych z poprzednich lat. Obowiązywało ograniczenie liczby gości, których można było zaprosić (maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują). Z 31 grudnia 2020 roku na 1 stycznia 2021 roku w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.