Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Od 1 grudnia 2021 r. rząd wdraża pakiet alertowy w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa. Zakłada on zmniejszenie limitu osób mogących brać udział w weselach, bawiących się na dyskotekach, czy biorących udział w spotkaniach. Ograniczenia mają dotknąć hotele, gastronomię, obiekty sportowe, placówki kultury i kościoły.
Nowe obostrzenia będą obowiązywać do 17 grudnia 2021 r.

 

Ograniczenia krajowe od 1 grudnia:

 • 50 proc. obłożenia w: kościołach, gastronomii, hotelach, kulturze (kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, koncerty i widowiska cyrkowe). Obiekty sportowe (baseny, aquaparki itp.)
 • maksymalnie 100 osób - zgromadzenia, uroczystości (wesela, komunie, konsolacje, spotkania), dyskoteki.
 • jedna osoba na 15 m2: siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea i galerie sztuki, targi, wystawy, kongresy, konferencje, handel.

Uszczelnianie granic

Od 1 grudnia wprowadzony zostanie zakaz lotów z:

 • Botswany.
 • Eswatini,
 • Lesotho
 • Mozambiku,
 • Namibii,
 • RPA,
 • Zimbabwe

 

Dodatkowo osoby wracające z tych krajów nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni.

Dla podróżujących z krajów non - Schengen wprowadzone zostanie wydłużenie kwarantanny do 14 dni i zwolnienie testem PCR wykonanym po upływie 8 dni od dnia przekroczenia granicy.

Od 1 grudnia 2021 r. rząd wdraża pakiet alertowy w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa. Zakłada on zmniejszenie limitu osób mogących brać udział w weselach, bawiących się na dyskotekach, czy biorących udział w spotkaniach. Ograniczenia mają dotknąć hotele, gastronomię, obiekty sportowe, placówki kultury i kościoły. Nowe obostrzenia będą obowiązywać do 17 grudnia 2021 r.   Ograniczenia krajowe od 1 grudnia: 50 proc. obłożenia w: kościołach, gastronomii, hotelach, kulturze (kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, koncerty i widowiska cyrkowe). Obiekty sportowe (baseny, aquaparki itp.) maksymalnie 100 osób - zgromadzenia, uroczystości (wesela, komunie, konsolacje, spotkania), dyskoteki. jedna osoba na 15 m2: siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea i galerie sztuki, targi, wystawy, kongresy, konferencje, handel. Uszczelnianie granic Od 1 grudnia wprowadzony zostanie zakaz lotów z: Botswany. Eswatini, Lesotho Mozambiku, Namibii, RPA, Zimbabwe   Dodatkowo osoby wracające z tych krajów nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni. Dla podróżujących z krajów non - Schengen wprowadzone zostanie wydłużenie kwarantanny do 14 dni i zwolnienie testem PCR wykonanym po upływie 8 dni od dnia przekroczenia granicy.