Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowe Rozwiązania dla finansów samorządów

Nowe Rozwiązania dla finansów samorządów

Nowe Rozwiązania dla finansów samorządów

W dniach 23-24 maja 2023 roku w Warszawie odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiej Konferencji BGK dla JST z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Głównym tematem były „Nowe rozwiązania dla finansów samorządów”.

W pierwszym dniu tego wydarzenia uczestniczył Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk.

Podczas kongresu przedstawiono raport BGK pt. „Zróżnicowanie społeczno-gospodarcze i finansowe JST”. Odbyła się również dyskusja dotycząca różnorodnych możliwości, ale także potrzeb jednostek samorządu. Ponadto, debaty toczyły się wokół zagadnień istotnych dla przyszłości finansów samorządowych, czyli o współpracy z sektorem prywatnym, efektywności energetycznej, uproszczeniu podatków i inicjatywach społecznych.

– W moim rozumieniu rozwój sprawiedliwy, rozwój zrównoważony opiera się o skierowanie strumieni środków tam, gdzie poszczególne miasta i miasteczka utraciły lub tracą swoje funkcje społeczno-gospodarcze w związku ze zmianami administracyjnymi, które zostały wprowadzone – podkreślił Premier Mateusz Morawiecki. Mówił m.in. o Rządowym Programie Inwestycji Strategicznych, który wspomaga rozwój gmin, powiatów i miast w całej Polsce.

Konferencja BGK dla Jednostek Samorządu Terytorialnego jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym przez bank od 2005 roku.

W dniach 23-24 maja 2023 roku w Warszawie odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiej Konferencji BGK dla JST z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Głównym tematem były „Nowe rozwiązania dla finansów samorządów”. W pierwszym dniu tego wydarzenia uczestniczył Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Podczas kongresu przedstawiono raport BGK pt. „Zróżnicowanie społeczno-gospodarcze i finansowe JST”. Odbyła się również dyskusja dotycząca różnorodnych możliwości, ale także potrzeb jednostek samorządu. Ponadto, debaty toczyły się wokół zagadnień istotnych dla przyszłości finansów samorządowych, czyli o współpracy z sektorem prywatnym, efektywności energetycznej, uproszczeniu podatków i inicjatywach społecznych. – W moim rozumieniu rozwój sprawiedliwy, rozwój zrównoważony opiera się o skierowanie strumieni środków tam, gdzie poszczególne miasta i miasteczka utraciły lub tracą swoje funkcje społeczno-gospodarcze w związku ze zmianami administracyjnymi, które zostały wprowadzone – podkreślił Premier Mateusz Morawiecki. Mówił m.in. o Rządowym Programie Inwestycji Strategicznych, który wspomaga rozwój gmin, powiatów i miast w całej Polsce. Konferencja BGK dla Jednostek Samorządu Terytorialnego jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym przez bank od 2005 roku.