Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowe unijne kontakty powiatu

Nowe unijne kontakty powiatu

Kolejni partnerzy zagraniczni powiatu dąbrowskiego. Tym razem umowę o współpracy podpisano z samorządem regionu neapolitańskiego. Wspólnie z Węgrami z 18. dzielnicy Budapesztu, z którymi powiat dąbrowski współpracuje już od 2000 roku, wkrótce zorganizowana zostanie międzynarodowa konferencja samorządowa.

Uczestnicy rozmawiać będą o możliwościach finansowania różnych zadań z pieniędzy Unii Europejskiej. Powiat nawiązał także wstępną współpracę z niemieckim miastem Roding.
Starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski zaprosił zagranicznych gości na targi gospodarcze Powiśla Dąbrowskiego, które odbędą się w czerwcu i wszystko wskazuje nato, że będzie to międzynarodowe spotkanie.
Międzynarodowe kontakty powiatu dąbrowskiego przynoszą konkretne efekty, m.in. w sierpniu 20-osobowa grupa młodzieży pojedzie nad Balaton, aby wziąć udział w letniej szkole językowej. Będzie tam razem z młodymi ludźmi z Węgier, Włoch i Niemiec.

Źródło: RDN-Małopolska

Kolejni partnerzy zagraniczni powiatu dąbrowskiego. Tym razem umowę o współpracy podpisano z samorządem regionu neapolitańskiego. Wspólnie z Węgrami z 18. dzielnicy Budapesztu, z którymi powiat dąbrowski współpracuje już od 2000 roku, wkrótce zorganizowana zostanie międzynarodowa konferencja samorządowa. Uczestnicy rozmawiać będą o możliwościach finansowania różnych zadań z pieniędzy Unii Europejskiej. Powiat nawiązał także wstępną współpracę z niemieckim miastem Roding.Starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski zaprosił zagranicznych gości na targi gospodarcze Powiśla Dąbrowskiego, które odbędą się w czerwcu i wszystko wskazuje nato, że będzie to międzynarodowe spotkanie.Międzynarodowe kontakty powiatu dąbrowskiego przynoszą konkretne efekty, m.in. w sierpniu 20-osobowa grupa młodzieży pojedzie nad Balaton, aby wziąć udział w letniej szkole językowej. Będzie tam razem z młodymi ludźmi z Węgier, Włoch i Niemiec. Źródło: RDN-Małopolska