Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowe wytyczne dla maturzystów

Nowe wytyczne dla maturzystów

Nowe wytyczne dla maturzystów

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce, Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła szczegółową informację dotyczącą harmonogramu części pisemnej tegorocznego egzaminu maturalnego.

Około 272 tysiące absolwentów w całym kraju, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2019/2020 przystąpi do egzaminu dojrzałości. W powiecie dąbrowskim ta liczba wynosi około 200 osób. Są to osoby, które wstępnie zadeklarowały chęć przystąpienia do matury.

Sesja główna zacznie się od przyszłego poniedziałku, 8 czerwca i potrwa do 29 czerwca br. Podstawową zmianą w wytycznych CKE jest to, że maturzyści ubiegający się o indeks na uczelnie w kraju są zwolnieni z obowiązku zaliczania ustnej matury. Natomiast osoby, które planują kontynuację nauki za granicami Polski muszą do niej podejść, aby jej wynik przedstawić w postępowaniu rekrutacyjnym.

Każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9:00, druga o godz. 14:00. Ostateczne wyniki tegorocznych matur zostaną ogłoszone 11 sierpnia 2020 roku. Szczegółowe informacje o egzaminie maturalnym oraz materiały egzaminacyjne są dostępne na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Maturzyści jak i pozostali uczniowie w związku z epidemią koronawirusa od 12 marca br. musieli zrezygnować z nauki w nauczaniu tradycyjnym – stacjonarnym i razem z nauczycielami przenieść się na komputery przybierając formułę zdalnego nauczania poprzez Internet. 24 kwietnia br. maturzyści zakończyli swoją edukację, natomiast pozostali uczniowie nadal kształcą się on-line. Jak wynika z komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie już nie pojawią się w szkolnych murach. Zdalne nauczanie pozostaje przedłużone do 26 czerwca 2020 roku czyli do wakacji.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce, Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła szczegółową informację dotyczącą harmonogramu części pisemnej tegorocznego egzaminu maturalnego. Około 272 tysiące absolwentów w całym kraju, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2019/2020 przystąpi do egzaminu dojrzałości. W powiecie dąbrowskim ta liczba wynosi około 200 osób. Są to osoby, które wstępnie zadeklarowały chęć przystąpienia do matury. Sesja główna zacznie się od przyszłego poniedziałku, 8 czerwca i potrwa do 29 czerwca br. Podstawową zmianą w wytycznych CKE jest to, że maturzyści ubiegający się o indeks na uczelnie w kraju są zwolnieni z obowiązku zaliczania ustnej matury. Natomiast osoby, które planują kontynuację nauki za granicami Polski muszą do niej podejść, aby jej wynik przedstawić w postępowaniu rekrutacyjnym. Każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9:00, druga o godz. 14:00. Ostateczne wyniki tegorocznych matur zostaną ogłoszone 11 sierpnia 2020 roku. Szczegółowe informacje o egzaminie maturalnym oraz materiały egzaminacyjne są dostępne na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Maturzyści jak i pozostali uczniowie w związku z epidemią koronawirusa od 12 marca br. musieli zrezygnować z nauki w nauczaniu tradycyjnym – stacjonarnym i razem z nauczycielami przenieść się na komputery przybierając formułę zdalnego nauczania poprzez Internet. 24 kwietnia br. maturzyści zakończyli swoją edukację, natomiast pozostali uczniowie nadal kształcą się on-line. Jak wynika z komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie już nie pojawią się w szkolnych murach. Zdalne nauczanie pozostaje przedłużone do 26 czerwca 2020 roku czyli do wakacji. Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej