Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowocześniej i przestronniej

Nowocześniej i przestronniej

Nowocześniej i przestronniej

Siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej czeka rozbudowa i modernizacja. Na potrzeby policji zaadaptowany będzie sąsiedni budynek, kupiony kilka lat temu, a całość zostanie przebudowana i zreorganizowana. Przystosowanie budynku policji powiatowej do obowiązujących standardów staje się koniecznością. Obecna siedziba jest za ciasna i potrzebuje wielu zmian, które poprawiłyby jej funkcjonalność i ułatwiły pracę policji.

Na parterze powstanie recepcja, gdzie cywilny pracownik kierował będzie interesantów do odpowiedniego miejsca. Przygotowane będą pomieszczenia dla ofiar przestępstw. Teraz osoby poszkodowane muszą czekać na korytarzu. Szczególnie potrzebny jest pokój dla dzieci, z zabawkami czy telewizorem.
Izba zatrzymań ma być przeniesiona do adaptowanego budynku, obecna jest za mała i uniemożliwia umieszczeniu tu większej liczby przestępców czy nietrzeźwych, którzy muszą być odwożeni do sąsiednich miejscowości. Konieczne jest także wyposażenie jej w pokój przesłuchań, gabinet lekarski i wygospodarowanie pomieszczenia kuchennego.

Poszerzenie siedziby komendy o dodatkową jedną trzecią obecnej powierzchni pozwoli także na zmniejszenie ciasnoty w pokojach, w których pracują policjanci. Umożliwi zorganizowanie dodatkowych pomieszczeń na archiwa i pokój socjalny. Konieczne jest także drugie wejście do budynku, tak, by oddzielnie wchodzili do komendy interesanci, a inną drogą wprowadzani byli przestępcy czy pijani. Potrzebne jest także przystosowanie wejścia do potrzeb niepełnosprawnych.

"W tym roku samorząd powiatowy przeznaczy około 30 tys. złotych na przygotowanie dokumentacji. Remont planujemy w przyszłym roku, fundusze na ten cel obiecała zapewnić Komenda Wojewódzka Policji, pomoc deklarują również samorządy. Pozytywnie odnieśli się do problemu radni powiatowi z komisji oświaty" - mówi komendant Józef Czapla. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej czeka rozbudowa i modernizacja. Na potrzeby policji zaadaptowany będzie sąsiedni budynek, kupiony kilka lat temu, a całość zostanie przebudowana i zreorganizowana. Przystosowanie budynku policji powiatowej do obowiązujących standardów staje się koniecznością. Obecna siedziba jest za ciasna i potrzebuje wielu zmian, które poprawiłyby jej funkcjonalność i ułatwiły pracę policji. Na parterze powstanie recepcja, gdzie cywilny pracownik kierował będzie interesantów do odpowiedniego miejsca. Przygotowane będą pomieszczenia dla ofiar przestępstw. Teraz osoby poszkodowane muszą czekać na korytarzu. Szczególnie potrzebny jest pokój dla dzieci, z zabawkami czy telewizorem.Izba zatrzymań ma być przeniesiona do adaptowanego budynku, obecna jest za mała i uniemożliwia umieszczeniu tu większej liczby przestępców czy nietrzeźwych, którzy muszą być odwożeni do sąsiednich miejscowości. Konieczne jest także wyposażenie jej w pokój przesłuchań, gabinet lekarski i wygospodarowanie pomieszczenia kuchennego. Poszerzenie siedziby komendy o dodatkową jedną trzecią obecnej powierzchni pozwoli także na zmniejszenie ciasnoty w pokojach, w których pracują policjanci. Umożliwi zorganizowanie dodatkowych pomieszczeń na archiwa i pokój socjalny. Konieczne jest także drugie wejście do budynku, tak, by oddzielnie wchodzili do komendy interesanci, a inną drogą wprowadzani byli przestępcy czy pijani. Potrzebne jest także przystosowanie wejścia do potrzeb niepełnosprawnych. "W tym roku samorząd powiatowy przeznaczy około 30 tys. złotych na przygotowanie dokumentacji. Remont planujemy w przyszłym roku, fundusze na ten cel obiecała zapewnić Komenda Wojewódzka Policji, pomoc deklarują również samorządy. Pozytywnie odnieśli się do problemu radni powiatowi z komisji oświaty" - mówi komendant Józef Czapla. (baja) Źródło: Dziennik Polski