Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowoczesna edukacja w Małopolsce! Zajęcia online dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Nowoczesna edukacja w Małopolsce! Zajęcia online dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Nowoczesna edukacja w Małopolsce! Zajęcia online dla uczniów szkół ponadpodstawowych

20 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczy w innowacyjnych zajęciach edukacyjnych

z biologii, chemii, matematyki z elementami rachunkowości oraz języków: angielskiego i niemieckiego w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Małopolska Chmura Edukacyjna to projekt realizowany przez Województwo Małopolskie. To nowy model nauczania, w ramach którego prowadzone są innowacyjne zajęcia edukacyjne z przedmiotów ogólnych dla uczniów małopolskich szkół ponadpodstawowych z wykorzystaniem potencjału naukowego uczelni wyższych w naszym regionie. Wspólnie realizowane są projekty badawcze, prowadzone wirtualne zajęcia laboratoryjne oraz wykłady.

W ramach projektu, na uczelniach wyższych, odbywają się bezpłatne, wyjazdowe warsztaty weekendowe. Jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną, która spowodowała zamknięcie szkół i uczelni, zaplanowane w projekcie weekendowe zajęcia warsztatowe są obecnie realizowane w trybie online. Zrekrutowani, chętni uczniowie z 86 małopolskich szkół uczestniczą w zajęciach online w następujących terminach: 10-11, 17-18 oraz 24-25 kwietnia 2021 roku.

Cieszę się, że zrekrutowaliśmy aż 370 chętnych uczniów na organizowane warsztaty online. Rozwój i edukacja małopolskich uczniów są dla nas niezwykle ważne, a dzięki nowoczesnym technologiom zaplanowane warsztaty oraz zajęcia mogą odbywać się online. Młodzież podczas zajęć pozalekcyjnych będzie mogła poszerzyć swoją wiedzę w zróżnicowanych obszarach, od przedmiotów ścisłych, przez naukę przedsiębiorczości po zajęcia z nauki języków obcych - mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Warsztaty prowadzone są przez pracowników naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu platformy chmurowej w ramach następujących obszarów tematycznych:

  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej – informatyka,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie – chemia i język angielski,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - matematyka z elementami rachunkowości,
  • Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie – język angielski, język niemiecki i język francuski,
  • Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie –fizyka,
  • Politechnika Krakowska- chemia,
  • Uniwersytet Rolniczy w Krakowie – biologia.

W sprawach związanych z realizacją weekendowych warsztatów online prosimy o kontakt:

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - Zespół ds. Rozwoju Kapitału Intelektualnego.
Numery telefoniczne: 12 61 60 714, 12 61 60 720 oraz 12 61 60 723.

Biuro Prasowe UMWM / ACH

20 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczy w innowacyjnych zajęciach edukacyjnych z biologii, chemii, matematyki z elementami rachunkowości oraz języków: angielskiego i niemieckiego w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Małopolska Chmura Edukacyjna to projekt realizowany przez Województwo Małopolskie. To nowy model nauczania, w ramach którego prowadzone są innowacyjne zajęcia edukacyjne z przedmiotów ogólnych dla uczniów małopolskich szkół ponadpodstawowych z wykorzystaniem potencjału naukowego uczelni wyższych w naszym regionie. Wspólnie realizowane są projekty badawcze, prowadzone wirtualne zajęcia laboratoryjne oraz wykłady. W ramach projektu, na uczelniach wyższych, odbywają się bezpłatne, wyjazdowe warsztaty weekendowe. Jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną, która spowodowała zamknięcie szkół i uczelni, zaplanowane w projekcie weekendowe zajęcia warsztatowe są obecnie realizowane w trybie online. Zrekrutowani, chętni uczniowie z 86 małopolskich szkół uczestniczą w zajęciach online w następujących terminach: 10-11, 17-18 oraz 24-25 kwietnia 2021 roku. Cieszę się, że zrekrutowaliśmy aż 370 chętnych uczniów na organizowane warsztaty online. Rozwój i edukacja małopolskich uczniów są dla nas niezwykle ważne, a dzięki nowoczesnym technologiom zaplanowane warsztaty oraz zajęcia mogą odbywać się online. Młodzież podczas zajęć pozalekcyjnych będzie mogła poszerzyć swoją wiedzę w zróżnicowanych obszarach, od przedmiotów ścisłych, przez naukę przedsiębiorczości po zajęcia z nauki języków obcych - mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa. Warsztaty prowadzone są przez pracowników naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu platformy chmurowej w ramach następujących obszarów tematycznych: Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej – informatyka, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie – chemia i język angielski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - matematyka z elementami rachunkowości, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie – język angielski, język niemiecki i język francuski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie –fizyka, Politechnika Krakowska- chemia, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie – biologia. W sprawach związanych z realizacją weekendowych warsztatów online prosimy o kontakt: Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - Zespół ds. Rozwoju Kapitału Intelektualnego. Numery telefoniczne: 12 61 60 714, 12 61 60 720 oraz 12 61 60 723. Biuro Prasowe UMWM / ACH