Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowoczesny ambulans dla dąbrowskiego szpitala

Nowoczesny ambulans dla dąbrowskiego szpitala

Nowoczesny ambulans dla dąbrowskiego szpitala

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego podejmując kolejne działania zmierzające do unowocześnienia placówki i podnoszenia standardu świadczonych w niej usług zakupił nowy ambulans medyczny dla Pogotowia Ratunkowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Karetka specjalistyczna typu P o wartości blisko 300 000 zł została zakupiona przez Powiat Dąbrowski i sfinansowana ze środków dotacji Wojewody Małopolskiego w wysokości 275 555 zł oraz  środków własnych powiatu w wysokości 24 160 zł.

W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste przekazanie karetki, którego w imieniu Zarządu Powiatu Dąbrowskiego dokonali Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski. Przy przekazaniu obecni byli: Łukasz Węgrzyn Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Zastępcą Waldemarem Weryńskim, Robert Żurawski Koordynator Izby Przyjęć Ogólnej i Pogotowia Ratunkowego oraz ratownicy medyczni.


files/aktualnosci/2015/12_grudzien/22_Nowoczesny ambulans dla dabrowskiego szpitala/nk024.jpg

Starosta przekazując ambulans Dyrekcji ZOZ wyraził przekonanie, że zakupiona karetka, wyposażona w nowoczesny sprzęt usprawni pracę dąbrowskich ratowników medycznych i pozwoli na skuteczne udzielanie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia oraz zwiększy możliwość bezpiecznego transportu do szpitala.

- Jestem pewny, że przekazana w dniu dzisiejszym karetka będzie dobrze służyć zespołom ratownictwa medycznego podczas wyjazdów do zgłoszeń. Mam jednak nadzieję, że liczba wyjazdów i związanych z nimi interwencji medycznych będzie jak najmniejsza, czego sobie i mieszkańcom powiatu życzę. – mówił podczas spotkania Starosta.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/22_Nowoczesny ambulans dla dabrowskiego szpitala/nk027.jpg

Poświęcenia nowej karetki dokonał ks. Zbigniew Szewczyk – kapelan w dąbrowskim ZOZ. Duchowny modlił się za wszystkich, którzy korzystać będą z tego samochodu – za pacjentów oraz ratowników śpieszących z pomocą chorym i cierpiącym.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/22_Nowoczesny ambulans dla dabrowskiego szpitala/nk038.jpg

Karetka specjalistyczna typu P marki Fiat DUCATO  250 SC wyposażona jest zgodnie z wszystkimi normami przewidzianymi dla karetek państwowego systemu ratownictwa medycznego. W samochodzie zamontowane zostały wysokiej klasy dynamiczne, wielofunkcyjne nosze, które ułatwiają transport poszkodowanych, krzesełko kardiologiczne, deska ortopedyczna. Samochód posiada kilka systemów wspomagania jazdy ułatwiających prowadzenie pojazdów w trudnych warunkach. Ergonomiczne wnętrze ułatwia monitoring stanu zdrowia pacjenta. Zmodernizowane usytuowanie sprzętu w karetce wspomaga pracę zespołu ratowników. Na wyposażeniu ambulansu jest defibrylator LIFEPACK 15 przeznaczony do transmisji danych EKG, gwarantujący natychmiastową konsultację kardiologiczną wykluczającą bądź potwierdzającą zawał serca. Karetka będzie stacjonowała w Szczucinie, realizując wizyty do pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/22_Nowoczesny ambulans dla dabrowskiego szpitala/nk047.jpg

To już druga karetka zakupiona w tym roku na potrzeby dąbrowskiej placówki. W lipcu br. ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej zakupił karetkę specjalistyczną typu S, o wartości ponad 261 000 zł. Zakup tej karetki również nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony samorządu powiatowego, który pokrył 80% kosztów zakupu karetki.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/22_Nowoczesny ambulans dla dabrowskiego szpitala/nk043.jpg

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego podejmując kolejne działania zmierzające do unowocześnienia placówki i podnoszenia standardu świadczonych w niej usług zakupił nowy ambulans medyczny dla Pogotowia Ratunkowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Karetka specjalistyczna typu P o wartości blisko 300 000 zł została zakupiona przez Powiat Dąbrowski i sfinansowana ze środków dotacji Wojewody Małopolskiego w wysokości 275 555 zł oraz  środków własnych powiatu w wysokości 24 160 zł. W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste przekazanie karetki, którego w imieniu Zarządu Powiatu Dąbrowskiego dokonali Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski. Przy przekazaniu obecni byli: Łukasz Węgrzyn Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Zastępcą Waldemarem Weryńskim, Robert Żurawski Koordynator Izby Przyjęć Ogólnej i Pogotowia Ratunkowego oraz ratownicy medyczni. Starosta przekazując ambulans Dyrekcji ZOZ wyraził przekonanie, że zakupiona karetka, wyposażona w nowoczesny sprzęt usprawni pracę dąbrowskich ratowników medycznych i pozwoli na skuteczne udzielanie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia oraz zwiększy możliwość bezpiecznego transportu do szpitala. - Jestem pewny, że przekazana w dniu dzisiejszym karetka będzie dobrze służyć zespołom ratownictwa medycznego podczas wyjazdów do zgłoszeń. Mam jednak nadzieję, że liczba wyjazdów i związanych z nimi interwencji medycznych będzie jak najmniejsza, czego sobie i mieszkańcom powiatu życzę. – mówił podczas spotkania Starosta. Poświęcenia nowej karetki dokonał ks. Zbigniew Szewczyk – kapelan w dąbrowskim ZOZ. Duchowny modlił się za wszystkich, którzy korzystać będą z tego samochodu – za pacjentów oraz ratowników śpieszących z pomocą chorym i cierpiącym. Karetka specjalistyczna typu P marki Fiat DUCATO  250 SC wyposażona jest zgodnie z wszystkimi normami przewidzianymi dla karetek państwowego systemu ratownictwa medycznego. W samochodzie zamontowane zostały wysokiej klasy dynamiczne, wielofunkcyjne nosze, które ułatwiają transport poszkodowanych, krzesełko kardiologiczne, deska ortopedyczna. Samochód posiada kilka systemów wspomagania jazdy ułatwiających prowadzenie pojazdów w trudnych warunkach. Ergonomiczne wnętrze ułatwia monitoring stanu zdrowia pacjenta. Zmodernizowane usytuowanie sprzętu w karetce wspomaga pracę zespołu ratowników. Na wyposażeniu ambulansu jest defibrylator LIFEPACK 15 przeznaczony do transmisji danych EKG, gwarantujący natychmiastową konsultację kardiologiczną wykluczającą bądź potwierdzającą zawał serca. Karetka będzie stacjonowała w Szczucinie, realizując wizyty do pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. To już druga karetka zakupiona w tym roku na potrzeby dąbrowskiej placówki. W lipcu br. ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej zakupił karetkę specjalistyczną typu S, o wartości ponad 261 000 zł. Zakup tej karetki również nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony samorządu powiatowego, który pokrył 80% kosztów zakupu karetki.