Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowoczesny ośrodek rehabilitacji w Radgoszczy

Nowoczesny ośrodek rehabilitacji w Radgoszczy

Nowoczesny ośrodek rehabilitacji w Radgoszczy

Gminne Centrum Medyczne w Radgoszczy poszerzyło ofertę o nowoczesny ośrodek rehabilitacji. Placówka funkcjonuje od października, pacjenci są przyjmowani zarówno na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i komercyjnie. Co istotne, obecnie w zasadzie nie ma kolejek, czas oczekiwania na terapię wynosi zaledwie kilka tygodni.

- W miarę upływu czasu zapewne kolejka będzie się wydłużać. Dlatego nie warto zwlekać z decyzją o podjęciu leczenia – mówi Mirosława Kopeć, prezes zarządu spółki Gminne Centrum Medyczne.

Nowoczesny ośrodek powstał w opuszczonym budynku przy ul. Witosa w Radgoszczy. Obiekt został odnowiony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Od dawna istniała potrzeba uruchomienia tego typu ośrodka. Radgoszcz jest gminą rolniczą z przewagą pacjentów w starszym wieku, którzy cierpią na schorzenia układu ruchu, zmiany zwyrodnieniowe czy ograniczenia sprawności. Dolegliwości są pokłosiem ciężkiej pracy na roli. Dotychczas rehabilitacja była problematyczna z powodu konieczności dojazdu do Dąbrowy Tarnowskiej, Tarnowa bądź innej miejscowości. Dla schorowanego seniora podróż jest ogromnym wyzwaniem – zauważa Mirosława Kopeć.

W Radgoszczy zapewniono szeroki wachlarz zabiegów. Od kinezyterapii, czyli leczenia ruchem, po masaże czy fizykoterapię z możliwością skorzystania z leczniczych walorów ultradźwiękow, prądów, laseru, hydroterapii, krioterapii i wielu innych zabiegów wykonywanych przez wykwalifikowanych specjalistów.

UG w Radgoszczy

Gminne Centrum Medyczne w Radgoszczy poszerzyło ofertę o nowoczesny ośrodek rehabilitacji. Placówka funkcjonuje od października, pacjenci są przyjmowani zarówno na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i komercyjnie. Co istotne, obecnie w zasadzie nie ma kolejek, czas oczekiwania na terapię wynosi zaledwie kilka tygodni. - W miarę upływu czasu zapewne kolejka będzie się wydłużać. Dlatego nie warto zwlekać z decyzją o podjęciu leczenia – mówi Mirosława Kopeć, prezes zarządu spółki Gminne Centrum Medyczne. Nowoczesny ośrodek powstał w opuszczonym budynku przy ul. Witosa w Radgoszczy. Obiekt został odnowiony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Od dawna istniała potrzeba uruchomienia tego typu ośrodka. Radgoszcz jest gminą rolniczą z przewagą pacjentów w starszym wieku, którzy cierpią na schorzenia układu ruchu, zmiany zwyrodnieniowe czy ograniczenia sprawności. Dolegliwości są pokłosiem ciężkiej pracy na roli. Dotychczas rehabilitacja była problematyczna z powodu konieczności dojazdu do Dąbrowy Tarnowskiej, Tarnowa bądź innej miejscowości. Dla schorowanego seniora podróż jest ogromnym wyzwaniem – zauważa Mirosława Kopeć. W Radgoszczy zapewniono szeroki wachlarz zabiegów. Od kinezyterapii, czyli leczenia ruchem, po masaże czy fizykoterapię z możliwością skorzystania z leczniczych walorów ultradźwiękow, prądów, laseru, hydroterapii, krioterapii i wielu innych zabiegów wykonywanych przez wykwalifikowanych specjalistów. UG w Radgoszczy