Nowy harmonogram szczepień przeciwko COVID-19
Według obowiązującego od 12 kwietnia kalendarza szczepień przeciwko COVID-19 na szczepienia mogą rejestrować się osoby w wieku 59-48 lat. Codziennie do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Zgodnie z tym harmonogramem 21 kwietnia bieżącego roku na szczepienie mogą się zapisać osoby z rocznika 1970, które na początku roku nie wypełniły formularza zgłoszeniowego na szczepienie, 22 kwietnia – rocznik 1971, 23 kwietnia – rocznik 1972, 24 kwietnia – rocznik 1973.
Od najbliższego poniedziałku będzie obowiązywał nowy harmonogram szczepień przeciwko COVID-19, który zakłada, że do 9 maja 2021 roku wszystkie zainteresowane szczepieniem pełnoletnie osoby będą miały wystawione e-skierowania do szczepienia i będą mogły rejestrować się na konkretne terminy szczepień. Będzie to możliwe dzięki planowanemu zwiększeniu tempa dostawy szczepionek i przyśpieszeniu procesu rejestracji. Począwszy od 26 kwietnia każdego dnia będzie uruchamiana rejestracja na szczepienia kolejnych dwóch roczników, a od 7 maja - trzech roczników, w tym najmłodszych Polaków.
Rząd wprowadził też zmianę, polegającą na tym, iż w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki, dozwolone będzie zaszczepienie osób młodszych powyżej 18. roku życia.
fot. www.gov.pl/szczepimysie
Zgodnie z nowym harmonogramem szczepień przeciw COVID-19, obowiązującym od najbliższego poniedziałku, na szczepienie będą się mogły rejestrować:
- 26 kwietnia – roczniki 1974-1975,
- 27 kwietnia – roczniki 1976-1977,
- 28 kwietnia – roczniki 1978-1979,
- 29 kwietnia – roczniki 1980-1981,
- 30 kwietnia – roczniki 1982-1983,
- 1 maja – roczniki 1984-1985,
- 3 maja – roczniki 1986-1987,
- 4 maja – roczniki 1988-1989,
- 5 maja – roczniki 1990-1991,
- 6 maja – roczniki 1992-1993,
- 7 maja – roczniki 1994-1996,
- 8 maja – roczniki 1997-1999,
- 9 maja – roczniki 2000-2003.
fot. www.gov.pl/szczepimysie
Na szczepienie zarejestrować się można przez jedną z czterech dostępnych ścieżek:
- REJESTRACJA ON-LINE POPRZEZ E-REJESTRACJĘ DOSTĘPNĄ NA STRONIE GŁÓWNEJ PACJENT.GOV.PL. Żeby zapisać się na szczepienie w ten sposób, trzeba się zalogować profilem zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (e-dowód). Osoby, które mają konto internetowe w bankach spółdzielczych, PKO BP lub Pekao SA mogą zalogować się do tego formularza takimi samymi danymi, jakimi logują się na swoje konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub Banku Spółdzielczym;
System proponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały, możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.
- REJESTRACJA PRZEZ bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Można także podać numer telefonu komórkowego, na który po umówieniu wizyty, przesłany zostanie SMS-a z potwierdzeniem. Podczas rejestracji wybiera się dogodny termin i miejsce szczepienia.
- REJESTRACJA ZA POŚREDNICTWEM SMS – wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.
Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.
- REJESTRACJA W PUNKCIE SZCZEPIEŃ – to kolejny, dostępny sposób. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są na stronie https://www.gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.
Uwaga: e-skierowania na szczepienie nie otrzymają osoby, które w ciągu ostatnich 90 dni miały pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pojawi się ono na Internetowym Koncie Pacjenta później.
fot. www.gov.pl/szczepimysie
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5