Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowy herb powiatu

Nowy herb powiatu

Nowy herb powiatu

Powiat dąbrowski ma mieć nowy herb i flagę. Obecnie obowiązujące negatywnie oceniła Komisja Heraldyczna już w 2000 roku. Błędów nie zmieniono od 7 lat. Decyzja należy do radnych, którzy podejmą uchwałę na najbliższej marcowej sesji.

Jeśli radni zatwierdzą nowy herb to wniosek w tej sprawie trafi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do Komisji Heraldycznej i ona podejmie ostateczną decyzję. Jak podkreśla Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, zmiana herbu nie będzie kosztowna, dotychczasowy herb nie jest używany na żadnych pieczęciach.

Źródło: RDN Małopolska, Nowy Kurier Dąbrowski

Powiat dąbrowski ma mieć nowy herb i flagę. Obecnie obowiązujące negatywnie oceniła Komisja Heraldyczna już w 2000 roku. Błędów nie zmieniono od 7 lat. Decyzja należy do radnych, którzy podejmą uchwałę na najbliższej marcowej sesji. Jeśli radni zatwierdzą nowy herb to wniosek w tej sprawie trafi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do Komisji Heraldycznej i ona podejmie ostateczną decyzję. Jak podkreśla Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, zmiana herbu nie będzie kosztowna, dotychczasowy herb nie jest używany na żadnych pieczęciach. Źródło: RDN Małopolska, Nowy Kurier Dąbrowski