Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowy miesięcznik dla Powiatu Dąbrowskiego

Nowy miesięcznik dla Powiatu Dąbrowskiego

Nowy miesięcznik dla Powiatu Dąbrowskiego

Z początkiem maja ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Powiśle Dąbrowskie". Wydawcą nowego czasopisman o charakterze informacyjno – społecznym jest Dąbrowski Dom Kultury. Swoim zasięgiem będzie on obejmował teren powiatu dąbrowskiego.

W miesięczniku „Powiśle Dąbrowskie" można znaleźć informacje dotyczące powiatu dąbrowskiego i poszczególnych gmin położonych w jego granicach administracyjnych: Dąbrowy Tarnowskiej. Bolesławia, Gręboszowa, Olesna, Mędrzechowa, Radgoszczy i Szczucina.

Pierwszy numer „Powiśla Dąbrowskiego" poświęcony jest m.in. odrestaurowanej zabytkowej synagodze w Dąbrowie Tarnowskiej, która ma być oddana do użytku z końcem maja. Można w nim również znaleźć informacje na temat tegorocznych prac przy zabezpieczeniach przeciwpowodziowych, planów budowy nowej przeprawy mostowej przez Wisłę z Borusowej w gminie Gręboszów czy ciekawych inicjatyw podejmowanych przez lokalne organizacje i stowarzyszenia.

Każdy numer zwierał będzie fotorelację z interesującego wydarzenia bądź imprezy - w numerze majowym są to zdjęcia z Powiatowych Jubileuszowych Obchodów X Dnia Pamięci O Holokauście. To wspólne przedsięwzięcie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie i Dąbrowskiego Domu Kultury, w którym uczestniczy kilkuset uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów dąbrowskiego i tarnowskiego.

- Chcemy być wszędzie, gdzie dzieją się ważne wydarzenia w naszym regionie, być blisko ludzkich, codziennych i odświętnych spraw. Wkrótce ruszy też portal internetowy, gdzie będzie można każdego dnia zmagać się z rzeczywistością, próbując ją opisać – mówi dyrektor DDK, Paweł Chojnowski. - Nie zamierzamy wchodzić w polityczne spory, zostawiając ten obszar politykom. Obiecujemy natomiast, że nie będziemy obojętni na to, co nas otacza, czym żyjemy i co nas wszystkich dotyczy.

Czasopismo „Powiśle Dąbrowskie" można kupić w wybranych kioskach i sklepach na terenie powiatu dąbrowskiego, kosztuje 3 zł.

Z początkiem maja ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Powiśle Dąbrowskie". Wydawcą nowego czasopisman o charakterze informacyjno – społecznym jest Dąbrowski Dom Kultury. Swoim zasięgiem będzie on obejmował teren powiatu dąbrowskiego. W miesięczniku „Powiśle Dąbrowskie" można znaleźć informacje dotyczące powiatu dąbrowskiego i poszczególnych gmin położonych w jego granicach administracyjnych: Dąbrowy Tarnowskiej. Bolesławia, Gręboszowa, Olesna, Mędrzechowa, Radgoszczy i Szczucina. Pierwszy numer „Powiśla Dąbrowskiego" poświęcony jest m.in. odrestaurowanej zabytkowej synagodze w Dąbrowie Tarnowskiej, która ma być oddana do użytku z końcem maja. Można w nim również znaleźć informacje na temat tegorocznych prac przy zabezpieczeniach przeciwpowodziowych, planów budowy nowej przeprawy mostowej przez Wisłę z Borusowej w gminie Gręboszów czy ciekawych inicjatyw podejmowanych przez lokalne organizacje i stowarzyszenia. Każdy numer zwierał będzie fotorelację z interesującego wydarzenia bądź imprezy - w numerze majowym są to zdjęcia z Powiatowych Jubileuszowych Obchodów X Dnia Pamięci O Holokauście. To wspólne przedsięwzięcie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie i Dąbrowskiego Domu Kultury, w którym uczestniczy kilkuset uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów dąbrowskiego i tarnowskiego. - Chcemy być wszędzie, gdzie dzieją się ważne wydarzenia w naszym regionie, być blisko ludzkich, codziennych i odświętnych spraw. Wkrótce ruszy też portal internetowy, gdzie będzie można każdego dnia zmagać się z rzeczywistością, próbując ją opisać – mówi dyrektor DDK, Paweł Chojnowski. - Nie zamierzamy wchodzić w polityczne spory, zostawiając ten obszar politykom. Obiecujemy natomiast, że nie będziemy obojętni na to, co nas otacza, czym żyjemy i co nas wszystkich dotyczy. Czasopismo „Powiśle Dąbrowskie" można kupić w wybranych kioskach i sklepach na terenie powiatu dąbrowskiego, kosztuje 3 zł.