1. Nowy miesięcznik dla Powiatu Dąbrowskiego

Nowy miesięcznik dla Powiatu Dąbrowskiego

Z początkiem maja ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Powiśle Dąbrowskie". Wydawcą nowego czasopisman o charakterze informacyjno – społecznym jest Dąbrowski Dom Kultury. Swoim zasięgiem będzie on obejmował teren powiatu dąbrowskiego. W miesięczniku „Powiśle Dąbrowskie" można znaleźć informacje dotyczące powiatu dąbrowskiego i poszczególnych gmin położonych w jego granicach administracyjnych: Dąbrowy Tarnowskiej. Bolesławia, Gręboszowa, Olesna, Mędrzechowa, Radgoszczy i Szczucina. Pierwszy numer „Powiśla Dąbrowskiego" poświęcony jest m.in. odrestaurowanej zabytkowej synagodze w Dąbrowie Tarnowskiej, która ma być oddana do użytku z końcem maja. Można w nim również znaleźć informacje na temat tegorocznych prac przy zabezpieczeniach przeciwpowodziowych, planów budowy nowej przeprawy mostowej przez Wisłę z Borusowej w gminie Gręboszów czy ciekawych inicjatyw podejmowanych przez lokalne organizacje i stowarzyszenia. Każdy numer zwierał będzie fotorelację z interesującego wydarzenia bądź imprezy - w numerze majowym są to zdjęcia z Powiatowych Jubileuszowych Obchodów X Dnia Pamięci O Holokauście. To wspólne przedsięwzięcie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie i Dąbrowskiego Domu Kultury, w którym uczestniczy kilkuset uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów dąbrowskiego i tarnowskiego. - Chcemy być wszędzie, gdzie dzieją się ważne wydarzenia w naszym regionie, być blisko ludzkich, codziennych i odświętnych spraw. Wkrótce ruszy też portal internetowy, gdzie będzie można każdego dnia zmagać się z rzeczywistością, próbując ją opisać – mówi dyrektor DDK, Paweł Chojnowski. - Nie zamierzamy wchodzić w polityczne spory, zostawiając ten obszar politykom. Obiecujemy natomiast, że nie będziemy obojętni na to, co nas otacza, czym żyjemy i co nas wszystkich dotyczy. Czasopismo „Powiśle Dąbrowskie" można kupić w wybranych kioskach i sklepach na terenie powiatu dąbrowskiego, kosztuje 3 zł.