Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowy prezes Centrum Rozwoju w Szczucinie

Nowy prezes Centrum Rozwoju w Szczucinie

Nowy prezes Centrum Rozwoju w Szczucinie

Kazimierz Żurek, na co dzień dyrektor szczucińskiego gimnazjum, został po raz drugi wybrany prezesem Stowarzyszenia Centrum Rozwoju, Promocji i Innowacji, które działa od ponad dwóch lat. Jego zdaniem - Ponowny wybór dowodzi dobrej współpracy. Mobilizuje do dalszej pracy, daje satysfakcję, siłę i wiarę w sens naszej pracy. Ukazuje, że to, co zrobiliśmy dotychczas ma wysoki stopień akceptacji. 

Stowarzyszenie liczy kilkudziesięciu członków, za cel stawia sobie rozwój ekonomiczny, społeczny i kulturowy, promocję tego co dobre i sprawdzone, a także ludzi, pomysłów i innowacji oraz poszukiwanie nowych możliwości i rozwiązań. Zarząd i członkowie Stowarzyszenia działają społecznie, na co dzień pracują w różnych instytucjach państwowych i prywatnych, prowadzą własne firmy, są ludźmi o dużym doświadczeniu w różnych dziedzinach. 

- Udało się nam zrobić o wiele więcej niż wyobrażaliśmy sobie dwa lata wcześniej. Zrozumienie i dobra współpraca z dąbrowskim Starostwem zaowocowała wspólnym sukcesem. Trzeba wierzyć w ludzi, ich zaangażowanie i poświęcenie, przykładem niech będzie ofiarna praca wolontariuszy: Tomasza Roika i Haliny Chrabąszcz, którzy po zakończeniu programu finansowania inkubatora przez Bank Światowy pracują społecznie w InfoCentrum - podkreśla Kazimierz Żurek. 

Wśród osiągnięć Stowarzyszenia można wymienić zorganizowanie i prowadzenie Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości, pozyskanie na ten cel funduszy, wyposażenie centrum logistycznego w sprzęt komputerowy, stworzenie centrum informacji. Z tego zaplecza korzystają firmy, bezrobotni, młodzież, setki osób zostały tu przeszkolone i otrzymały pomoc. 

- Inkubator finansowany jest ze środków Banku Światowego, dlatego każda złotówka jest ściśle kontrolowana. Wszystkie dokumenty pokontrolne znajdują się w Inkubatorze i muszę z satysfakcją stwierdzić, że trudne zadanie jego prowadzenia udało się nam wypełnić bardzo dobrze. Na dowód tego pragnę poinformować, że nasz Inkubator, jako wzorcowy, organizował oficjalną wizytę delegacji państwowej z Turcji - mówi prezes Żurek. 

Stowarzyszenie chce kontynuować dotychczasową działalność, planuje zagospodarować teren wokół Inkubatora i stworzyć strefę aktywności gospodarczej. Chce zacieśniać współpracę z podobnymi instytucjami w kraju i za granicą, wymieniać doświadczenia i podejmować wspólne działania. Zamierza przygotować własną kadrę, zaangażować więcej osób. 

Zdaniem prezesa Żurka, największym problemem Szczucina i powiatu jest bezrobocie, dlatego wszelkie inicjatywy mające na celu poprawę rynku pracy stawia za priorytetowe dla Stowarzyszenia. Chce również pomagać osobom niepełnosprawnym i rolnikom, dążyć do zwiększenia wydatków na kulturę i sport. (baja) 

Źródło: Dziennik Polski

Kazimierz Żurek, na co dzień dyrektor szczucińskiego gimnazjum, został po raz drugi wybrany prezesem Stowarzyszenia Centrum Rozwoju, Promocji i Innowacji, które działa od ponad dwóch lat. Jego zdaniem - Ponowny wybór dowodzi dobrej współpracy. Mobilizuje do dalszej pracy, daje satysfakcję, siłę i wiarę w sens naszej pracy. Ukazuje, że to, co zrobiliśmy dotychczas ma wysoki stopień akceptacji.  Stowarzyszenie liczy kilkudziesięciu członków, za cel stawia sobie rozwój ekonomiczny, społeczny i kulturowy, promocję tego co dobre i sprawdzone, a także ludzi, pomysłów i innowacji oraz poszukiwanie nowych możliwości i rozwiązań. Zarząd i członkowie Stowarzyszenia działają społecznie, na co dzień pracują w różnych instytucjach państwowych i prywatnych, prowadzą własne firmy, są ludźmi o dużym doświadczeniu w różnych dziedzinach.  - Udało się nam zrobić o wiele więcej niż wyobrażaliśmy sobie dwa lata wcześniej. Zrozumienie i dobra współpraca z dąbrowskim Starostwem zaowocowała wspólnym sukcesem. Trzeba wierzyć w ludzi, ich zaangażowanie i poświęcenie, przykładem niech będzie ofiarna praca wolontariuszy: Tomasza Roika i Haliny Chrabąszcz, którzy po zakończeniu programu finansowania inkubatora przez Bank Światowy pracują społecznie w InfoCentrum - podkreśla Kazimierz Żurek.  Wśród osiągnięć Stowarzyszenia można wymienić zorganizowanie i prowadzenie Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości, pozyskanie na ten cel funduszy, wyposażenie centrum logistycznego w sprzęt komputerowy, stworzenie centrum informacji. Z tego zaplecza korzystają firmy, bezrobotni, młodzież, setki osób zostały tu przeszkolone i otrzymały pomoc.  - Inkubator finansowany jest ze środków Banku Światowego, dlatego każda złotówka jest ściśle kontrolowana. Wszystkie dokumenty pokontrolne znajdują się w Inkubatorze i muszę z satysfakcją stwierdzić, że trudne zadanie jego prowadzenia udało się nam wypełnić bardzo dobrze. Na dowód tego pragnę poinformować, że nasz Inkubator, jako wzorcowy, organizował oficjalną wizytę delegacji państwowej z Turcji - mówi prezes Żurek.  Stowarzyszenie chce kontynuować dotychczasową działalność, planuje zagospodarować teren wokół Inkubatora i stworzyć strefę aktywności gospodarczej. Chce zacieśniać współpracę z podobnymi instytucjami w kraju i za granicą, wymieniać doświadczenia i podejmować wspólne działania. Zamierza przygotować własną kadrę, zaangażować więcej osób.  Zdaniem prezesa Żurka, największym problemem Szczucina i powiatu jest bezrobocie, dlatego wszelkie inicjatywy mające na celu poprawę rynku pracy stawia za priorytetowe dla Stowarzyszenia. Chce również pomagać osobom niepełnosprawnym i rolnikom, dążyć do zwiększenia wydatków na kulturę i sport. (baja)  Źródło: Dziennik Polski