1. Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej

Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej

W dniu 7 marca 2013r. odbyła się oficjalna uroczystość przekazania samochodu osobowego Ford Transit dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Siedemnastoosobowy bus będzie służył do przewozu uczestników WTZ z terenu powiatu dąbrowskiego. Uroczystego przekazania pojazdu dokonali: Tadeusz Kwiatkowski - Starosta Dąbrowski, Maria Smolicha - zastępca Dyrektora PCPR oraz Zarząd Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" na czele z Prezesem Krzysztofem Kaczmarskim. Aktu poświęcenia dokonał ks. Konrad Kupiec - kapelan osób niepełnosprawnych na teren dekanatu Dąbrowa Tarnowska. Samochód został zakupiony w drodze przetargu za kwotę 146 271,60 zł, z której 50% przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ponadto zakup tego samochodu był dofinansowany ze strony samorządu powiatowego w wysokości 50 tys. i Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w wysokości22 103,40 zł. Dobrowolne wpłaty na zakup pojazdu dokonali także mieszkańcy powiatu dąbrowskiego w kwocie 1 032,40 zł. Słowa podziękowania za dofinansowanie i przekazanie autobusu dla potrzeb tej placówki, w imieniu całej społeczności Warsztatów, przekazał Ryszard Micek - Kierownik WTZ, który podkreślił jednocześnie, że samochód jest lepiej przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada niezbędne wyposażenie do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo i znacznie poprawi warunki oraz obniży koszty dowozów.