Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. "Nowy"-stary Kurier

"Nowy"-stary Kurier

Dobra wiadomość dla mieszkańców Powiśla ! Niedawno dotarł do kiosków pierwszy numer „Nowego Kuriera Dąbrowskiego”. Założycielem i redaktorem naczelnym miesięcznika jest znany dziennikarz telewizyjny, dąbrowianin z pochodzenia, Paweł Sroka, który był także współzałożycielem i współwydawcą „Kuriera Dąbrowskiego”. 

„„Nowy Kurier Dąbrowski” w oczywisty sposób nawiązuje do trzynastoletniej tradycji “Kuriera Dąbrowskiego” i będzie jej naturalnym kontynuatorem – pisze w redakcyjnym „wstępniaku” Paweł Sroka.
- Chciałbym utrzymać kronikarską drobiazgowość w opisywaniu zdarzeń, nawet tych z pozoru mało ważnych i nie dotykających szerokiego grona odbiorców. W dalszym ciągu, w każdym zakątku świata będziesz mógł, Drogi Czytelniku, dowiadywać się, co wydarzyło się ostatnio w Twojej Małej Ojczyźnie. Będzie także miejsce na okruchy historii. Zapraszam do współpracy wszystkich, dla których dzieje tej ziemi są pasją życia.”

W pierwszym numerze „Nowego Kuriera Dąbrowskiego” znalazło się mnóstwo drobnych informacji a także kilka bardzo interesujących tekstów, m.in. o sytuacji w dąbrowskim szpitalu i pobycie generała de`Gaulle`a w... Szczucinie. Są także relacje z imprez kulturalnych i charytatywnych oraz wydarzeń, którymi żyją lokalne społeczności – np. przekazanie sztandaru dla jednostki OSP w Ujściu Jezuickim. Miesięcznik nie stroni też od tematów bardziej ogólnych, np. tragedii w Biesłanie poświęcone są dwie strony. Zainteresowani tematyką sportową znajdą między innymi wywiad z żużlowcem Unii Tarnów, dąbrowianinem Pawłem Baranem. W gronie autorów tekstów pojawiły się znane nazwiska, m. in. : Adam Bartosz, Antoni Sypek, Henryk Cyganik. 

Gorsza wiadomość jest taka, że pierwszy numer „Nowego Kuriera Dąbrowskiego” trudno będzie kupić w kioskach, nakład rozchodzi się błyskawicznie.
- Zostaliśmy tą sytuacją całkowicie zaskoczeni. Dodrukujemy jednak kilkaset egzemplarzy i dostarczymy do tych punktów, z których „Kurier” został wykupiony – zapewnia Paweł Sroka, który „wstępniak” kończy następującą deklaracją:
„Jedno, Drogi Czytelniku, mogę Ci dzisiaj obiecać: pismo będzie ukazywać się tak długo, jak długo będzie na siebie zarabiać. Wszystko zatem zależy od Ciebie. Utrzymajmy DLA NAS WSZYSTKICH to, co zaczęło się - z dobrym przecież skutkiem - 13 lat temu a co bez Ciebie nie byłoby możliwe. Nie trzeba tłumaczyć, że jeśli będą nabywcy „Kuriera” to nakład nie będzie się zmniejszał i reklamodawców nie będzie ubywać. Jestem przekonany, że wszyscy chcemy mieć nadal SWOJE NIEZALEŻNE DĄBROWSKIE PISMO”. 

Źródło: inTARnet.pl

 

 

 

Dobra wiadomość dla mieszkańców Powiśla ! Niedawno dotarł do kiosków pierwszy numer „Nowego Kuriera Dąbrowskiego”. Założycielem i redaktorem naczelnym miesięcznika jest znany dziennikarz telewizyjny, dąbrowianin z pochodzenia, Paweł Sroka, który był także współzałożycielem i współwydawcą „Kuriera Dąbrowskiego”.  „„Nowy Kurier Dąbrowski” w oczywisty sposób nawiązuje do trzynastoletniej tradycji “Kuriera Dąbrowskiego” i będzie jej naturalnym kontynuatorem – pisze w redakcyjnym „wstępniaku” Paweł Sroka. - Chciałbym utrzymać kronikarską drobiazgowość w opisywaniu zdarzeń, nawet tych z pozoru mało ważnych i nie dotykających szerokiego grona odbiorców. W dalszym ciągu, w każdym zakątku świata będziesz mógł, Drogi Czytelniku, dowiadywać się, co wydarzyło się ostatnio w Twojej Małej Ojczyźnie. Będzie także miejsce na okruchy historii. Zapraszam do współpracy wszystkich, dla których dzieje tej ziemi są pasją życia.” W pierwszym numerze „Nowego Kuriera Dąbrowskiego” znalazło się mnóstwo drobnych informacji a także kilka bardzo interesujących tekstów, m.in. o sytuacji w dąbrowskim szpitalu i pobycie generała de`Gaulle`a w... Szczucinie. Są także relacje z imprez kulturalnych i charytatywnych oraz wydarzeń, którymi żyją lokalne społeczności – np. przekazanie sztandaru dla jednostki OSP w Ujściu Jezuickim. Miesięcznik nie stroni też od tematów bardziej ogólnych, np. tragedii w Biesłanie poświęcone są dwie strony. Zainteresowani tematyką sportową znajdą między innymi wywiad z żużlowcem Unii Tarnów, dąbrowianinem Pawłem Baranem. W gronie autorów tekstów pojawiły się znane nazwiska, m. in. : Adam Bartosz, Antoni Sypek, Henryk Cyganik.  Gorsza wiadomość jest taka, że pierwszy numer „Nowego Kuriera Dąbrowskiego” trudno będzie kupić w kioskach, nakład rozchodzi się błyskawicznie. - Zostaliśmy tą sytuacją całkowicie zaskoczeni. Dodrukujemy jednak kilkaset egzemplarzy i dostarczymy do tych punktów, z których „Kurier” został wykupiony – zapewnia Paweł Sroka, który „wstępniak” kończy następującą deklaracją: „Jedno, Drogi Czytelniku, mogę Ci dzisiaj obiecać: pismo będzie ukazywać się tak długo, jak długo będzie na siebie zarabiać. Wszystko zatem zależy od Ciebie. Utrzymajmy DLA NAS WSZYSTKICH to, co zaczęło się - z dobrym przecież skutkiem - 13 lat temu a co bez Ciebie nie byłoby możliwe. Nie trzeba tłumaczyć, że jeśli będą nabywcy „Kuriera” to nakład nie będzie się zmniejszał i reklamodawców nie będzie ubywać. Jestem przekonany, że wszyscy chcemy mieć nadal SWOJE NIEZALEŻNE DĄBROWSKIE PISMO”.  Źródło: inTARnet.pl