Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Nowy tomograf dla dąbrowskiego szpitala

Nowy tomograf dla dąbrowskiego szpitala

Nowy tomograf dla dąbrowskiego szpitala

Już wkrótce pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego urządzenia. W dniu wczorajszym tj. 29 lipca 2019 r. podczas spotkania w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie została przekazana dla powiatu dąbrowskiego promesa w kwocie 1,5 mln zł na zakup nowego tomografu dla dąbrowskiej placówki leczniczej.

Decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, na ręce Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka została wręczona promesa, dzięki której dofinansowana zostanie inwestycja „Zakup aparatury diagnostycznej i dostosowanie pomieszczeń Zakładu Diagnostyki Obrazowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej”.

- Nowoczesny sprzęt, który zostanie zakupiony dzięki tym środkom, jest niezwykle ważny z punktu widzenia rozwoju szpitala, ale przede wszystkim stworzenia pacjentom jeszcze lepszych warunków diagnozowania i leczenia. Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w realizacji inwestycji – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Uzyskanie tak wysokiego wsparcia z Budżetu Państwa nie obyło by się bez zaangażowania Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, który również uczestniczył w tym spotkaniu.

- Serdeczne podziękowania dla Premiera Mateusza Morawieckiego na ręce Pana Piotra Ćwika Wojewody Małopolskiego za przyznanie promesy w wysokości 1,5 mln zł. na zakup tomografu dla naszego Szpitala. Szczególne podziękowania dla Pana Posła Wiesława Krajewskiego za skuteczne wsparcie naszych działań – wypowiada się starosta.

Poseł ziemi dąbrowskiej wraz ze starostą przekazali promesę dyrektorowi szpitala Łukaszowi Węgrzynowi.

Do spiralnego tomografu komputerowego, który obecnie jest na wyposażeniu, szpital dzierżawi lampę za około 10 tys. zł miesięcznie. Jak podkreślał w rozmowie dyrektor szpitala powiatowego, wsparcie finansowe na ten cel znacznie przyczyni się do poprawy diagnostyki obrazowej i pozwoli zaoszczędzić.

gd

Już wkrótce pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego urządzenia. W dniu wczorajszym tj. 29 lipca 2019 r. podczas spotkania w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie została przekazana dla powiatu dąbrowskiego promesa w kwocie 1,5 mln zł na zakup nowego tomografu dla dąbrowskiej placówki leczniczej. Decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, na ręce Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka została wręczona promesa, dzięki której dofinansowana zostanie inwestycja „Zakup aparatury diagnostycznej i dostosowanie pomieszczeń Zakładu Diagnostyki Obrazowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej”. - Nowoczesny sprzęt, który zostanie zakupiony dzięki tym środkom, jest niezwykle ważny z punktu widzenia rozwoju szpitala, ale przede wszystkim stworzenia pacjentom jeszcze lepszych warunków diagnozowania i leczenia. Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w realizacji inwestycji – mówił wojewoda Piotr Ćwik. Uzyskanie tak wysokiego wsparcia z Budżetu Państwa nie obyło by się bez zaangażowania Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, który również uczestniczył w tym spotkaniu. - Serdeczne podziękowania dla Premiera Mateusza Morawieckiego na ręce Pana Piotra Ćwika Wojewody Małopolskiego za przyznanie promesy w wysokości 1,5 mln zł. na zakup tomografu dla naszego Szpitala. Szczególne podziękowania dla Pana Posła Wiesława Krajewskiego za skuteczne wsparcie naszych działań – wypowiada się starosta. Poseł ziemi dąbrowskiej wraz ze starostą przekazali promesę dyrektorowi szpitala Łukaszowi Węgrzynowi. Do spiralnego tomografu komputerowego, który obecnie jest na wyposażeniu, szpital dzierżawi lampę za około 10 tys. zł miesięcznie. Jak podkreślał w rozmowie dyrektor szpitala powiatowego, wsparcie finansowe na ten cel znacznie przyczyni się do poprawy diagnostyki obrazowej i pozwoli zaoszczędzić. gd