Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. O działalności kół gospodyń wiejskich w powiecie

O działalności kół gospodyń wiejskich w powiecie

O działalności kół gospodyń wiejskich w powiecie

2 października 2019 roku Panie z trzydziestu Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu spotkały się w Domu Parafialnym w Woli Mędrzechowskiej, aby podsumować swoją działalność w 2019 rok.

W spotkaniu udział wzięli licznie zgromadzeni członkowie kół i stowarzyszeń prężnie działających na terenie powiatu dąbrowskiego wraz z lokalnymi samorządowcami. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz dyrektor Regionalnego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie Adam Ślusarczyk. Podczas wydarzenia Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej a zarazem Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza podziękowali wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich oraz członkom zrzeszonych stowarzyszeń za upowszechnianie folkloru i kultury, pielęgnowanie rodzimych zwyczajów kulinarnych oraz integrację lokalnych społeczności. Ponadto w spotkaniu udział wzięli gospodarze gmin powiatu dąbrowskiego, kierownicy jednostek powiatowych oraz gminnych, którzy również nie szczędzili pochwał pod adresem KGW. Podczas uroczystości wszystkie Panie i Panowie z kół otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Podczas dyskusji podkreślono że rok 2019 dla gospodyń wiejskich był dobrym rokiem w naszym powiecie. Dzięki sukcesywnemu dofinansowywaniu z ARiMR oraz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich koła uśpione przez ostatnie 30 lat mogły wybudzić się i stanąć na nogi, a koła z dłuższym stażem rozszerzyć swoją działalność. Panie nie spoczywają na laurach i już rozmyślają co by jeszcze można było zrobić dla „Małych Ojczyzn”. Przy  kolacji przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Mędrzechowskiej zgromadzone członkinie obecnych kół z całego powiatu dzieliły się zdobytymi doświadczeniami, umiejętnościami oraz przepisami kulinarnymi.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i miłe słowa pod adresem gospodarzy spotkania oraz kucharek. Oprawę muzyczną zapewnił „człowiek orkiestra” Paweł Dynak.

Fot. KGW Wola Mędrzechowska/mags/gd

2 października 2019 roku Panie z trzydziestu Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu spotkały się w Domu Parafialnym w Woli Mędrzechowskiej, aby podsumować swoją działalność w 2019 rok. W spotkaniu udział wzięli licznie zgromadzeni członkowie kół i stowarzyszeń prężnie działających na terenie powiatu dąbrowskiego wraz z lokalnymi samorządowcami. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz dyrektor Regionalnego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie Adam Ślusarczyk. Podczas wydarzenia Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej a zarazem Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza podziękowali wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich oraz członkom zrzeszonych stowarzyszeń za upowszechnianie folkloru i kultury, pielęgnowanie rodzimych zwyczajów kulinarnych oraz integrację lokalnych społeczności. Ponadto w spotkaniu udział wzięli gospodarze gmin powiatu dąbrowskiego, kierownicy jednostek powiatowych oraz gminnych, którzy również nie szczędzili pochwał pod adresem KGW. Podczas uroczystości wszystkie Panie i Panowie z kół otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Podczas dyskusji podkreślono że rok 2019 dla gospodyń wiejskich był dobrym rokiem w naszym powiecie. Dzięki sukcesywnemu dofinansowywaniu z ARiMR oraz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich koła uśpione przez ostatnie 30 lat mogły wybudzić się i stanąć na nogi, a koła z dłuższym stażem rozszerzyć swoją działalność. Panie nie spoczywają na laurach i już rozmyślają co by jeszcze można było zrobić dla „Małych Ojczyzn”. Przy  kolacji przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Mędrzechowskiej zgromadzone członkinie obecnych kół z całego powiatu dzieliły się zdobytymi doświadczeniami, umiejętnościami oraz przepisami kulinarnymi. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i miłe słowa pod adresem gospodarzy spotkania oraz kucharek. Oprawę muzyczną zapewnił „człowiek orkiestra” Paweł Dynak. Fot. KGW Wola Mędrzechowska/mags/gd