Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. O niezależności i rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich

O niezależności i rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich

O niezależności i rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich

29 marca 2019 roku w malowniczej wsi Zalipie odbyły się regionalne konsultacje dla przedstawicielek kobiet gospodarnych i prężnie działających na terenie Powiśla Dąbrowskiego.

W spotkaniu pod nazwą „Niezależność i Rozwój Kół Gospodyń Wiejskich bez obowiązków i obaw” udział wzięli między innymi Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Andżelika Możdżanowska, Posłowie na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Włodzimierz Bernacki, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Kierownik Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Giza, Dyrektor Domu Malarek w Zalipiu Wanda Chlastawa oraz licznie zgromadzone panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Uczestnicy prowadzili żywą dyskusję na temat pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową stowarzyszeń. Takimi stowarzyszeniami są jak najbardziej Koła Gospodyń Wiejskich, które wkładają wiele wysiłku, czasu i cierpliwości, aby promować to co polskie i regionalne. Na terenie powiatu dąbrowskiego aktywnie działają 32 Koła Gospodyń Wiejskich. Członkowie, którymi w większości są panie, ale nie tylko bo zdarzają się również panowie, mają dużo pomysłów na podtrzymywanie tradycji, krzewienie kultury przekazując je młodszym mieszkańcom naszej małej ojczyzny.

Fot. ARiMR w DT/gd

29 marca 2019 roku w malowniczej wsi Zalipie odbyły się regionalne konsultacje dla przedstawicielek kobiet gospodarnych i prężnie działających na terenie Powiśla Dąbrowskiego. W spotkaniu pod nazwą „Niezależność i Rozwój Kół Gospodyń Wiejskich bez obowiązków i obaw” udział wzięli między innymi Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Andżelika Możdżanowska, Posłowie na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Włodzimierz Bernacki, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Kierownik Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Giza, Dyrektor Domu Malarek w Zalipiu Wanda Chlastawa oraz licznie zgromadzone panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Uczestnicy prowadzili żywą dyskusję na temat pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową stowarzyszeń. Takimi stowarzyszeniami są jak najbardziej Koła Gospodyń Wiejskich, które wkładają wiele wysiłku, czasu i cierpliwości, aby promować to co polskie i regionalne. Na terenie powiatu dąbrowskiego aktywnie działają 32 Koła Gospodyń Wiejskich. Członkowie, którymi w większości są panie, ale nie tylko bo zdarzają się również panowie, mają dużo pomysłów na podtrzymywanie tradycji, krzewienie kultury przekazując je młodszym mieszkańcom naszej małej ojczyzny. Fot. ARiMR w DT/gd