Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. O promocji lasów i zdrowego trybu życia

O promocji lasów i zdrowego trybu życia

O promocji lasów i zdrowego trybu życia

15 czerwca 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej gościł Poseł na Sejm RP Piotr Sak. Podczas spotkania ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem rozmawiali między innymi o współpracy z Ministerstwem Środowiska, działaniach w zakresie promocji lasów i żywności pochodzenia leśnego oraz  promowania ruchu na świeżym powietrzu.

Tematem rozmów były też konkursy ogłaszane przez Lasy Państwowe. Między innymi ogólnopolski konkurs „Natura od kuchni”, w którym uczestniczą koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu dąbrowskiego. Jednym z projektów promującym dary lasu są „DĄBrowskie jagodzianki” Koła Gospodyń Wiejskich Wsi Nieczajna. 3 lipca 2022 roku podczas II Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa w zespole dworsko-parkowym w Brniu członkinie tego koła będą  prezentować nie tylko przysmaki z czarnej jagody, ale też wiedzę o darach lasów naszego regionu, a także przypominać o tym, z jakich leśnych pożytków korzystamy niemal każdego dnia.

Uwagę poświęcono również konkursowi pod hasłem „Sportowa Natura”, adresowanym do wszystkich klubów sportowych. Rozmawiano o pomysłach, które mogłyby zachęcić mieszkańców do aktywności fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody.

Tematem rozmów były również bieżące i planowane inwestycje oraz projekty służące mieszkańcom i rozwojowi naszego powiatu.

Władze samorządu powiatowego dziękują Panu Posłowi za współpracę i wsparcie wszelkich inicjatyw.

15 czerwca 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej gościł Poseł na Sejm RP Piotr Sak. Podczas spotkania ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem rozmawiali między innymi o współpracy z Ministerstwem Środowiska, działaniach w zakresie promocji lasów i żywności pochodzenia leśnego oraz  promowania ruchu na świeżym powietrzu. Tematem rozmów były też konkursy ogłaszane przez Lasy Państwowe. Między innymi ogólnopolski konkurs „Natura od kuchni”, w którym uczestniczą koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu dąbrowskiego. Jednym z projektów promującym dary lasu są „DĄBrowskie jagodzianki” Koła Gospodyń Wiejskich Wsi Nieczajna. 3 lipca 2022 roku podczas II Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa w zespole dworsko-parkowym w Brniu członkinie tego koła będą  prezentować nie tylko przysmaki z czarnej jagody, ale też wiedzę o darach lasów naszego regionu, a także przypominać o tym, z jakich leśnych pożytków korzystamy niemal każdego dnia. Uwagę poświęcono również konkursowi pod hasłem „Sportowa Natura”, adresowanym do wszystkich klubów sportowych. Rozmawiano o pomysłach, które mogłyby zachęcić mieszkańców do aktywności fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody. Tematem rozmów były również bieżące i planowane inwestycje oraz projekty służące mieszkańcom i rozwojowi naszego powiatu. Władze samorządu powiatowego dziękują Panu Posłowi za współpracę i wsparcie wszelkich inicjatyw.