Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. O promocji przez Zalipie

O promocji przez Zalipie

O promocji przez Zalipie

W Zalipiu gościł wczoraj członek zarządu województwa małopolskiego Wiesław Zimowski. Spotkanie z władzami gminy Olesno i powiatu dąbrowskiego zorganizował dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Adam Bartosz. Spotkanie z Wiesławem Zimowskim odbyło się w "Domu Malarek" w Zalipiu. Poświęcone było przede wszystkim promocji regionu poprzez wsparcie imprez, które odbywają się w Zalipiu od lat i są wizytówką tego terenu.

"Malowana Chata" i Konkurs Wieńca Dożynkowego zostały wprowadzone do kalendarza imprez wojewódzkich i jak zapewniał marszałek, mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony Urzędu Marszałkowskiego.
W tym roku imprezy odbywające się w Zalipiu będą mieć szczególnie uroczysty przebieg. Konkurs "Malowana Chata" będzie połączony z obchodami 100-lecia urodzin Felicji Curyłowej, najbardziej znanej na Powiślu malarki, założycielki "Domu Malarek" pełniącego rolę gminnego ośrodka kultury. Ogranizacją tego święta zajmą się Dąbrowski Dom Kultury i Urząd Gminy w Oleśnie. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

W Zalipiu gościł wczoraj członek zarządu województwa małopolskiego Wiesław Zimowski. Spotkanie z władzami gminy Olesno i powiatu dąbrowskiego zorganizował dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Adam Bartosz. Spotkanie z Wiesławem Zimowskim odbyło się w "Domu Malarek" w Zalipiu. Poświęcone było przede wszystkim promocji regionu poprzez wsparcie imprez, które odbywają się w Zalipiu od lat i są wizytówką tego terenu. "Malowana Chata" i Konkurs Wieńca Dożynkowego zostały wprowadzone do kalendarza imprez wojewódzkich i jak zapewniał marszałek, mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony Urzędu Marszałkowskiego.W tym roku imprezy odbywające się w Zalipiu będą mieć szczególnie uroczysty przebieg. Konkurs "Malowana Chata" będzie połączony z obchodami 100-lecia urodzin Felicji Curyłowej, najbardziej znanej na Powiślu malarki, założycielki "Domu Malarek" pełniącego rolę gminnego ośrodka kultury. Ogranizacją tego święta zajmą się Dąbrowski Dom Kultury i Urząd Gminy w Oleśnie. (baja) Źródło: Dziennik Polski