Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obóz zakonny pod Wieżycą

Obóz zakonny pod Wieżycą

Obóz zakonny pod Wieżycą

Pod Wieżycą odbyła się już ósma edycja obozu zakonnego Braci Dobrzyńskich z komandorii krakowskiej.  To kolejna cykliczna impreza ruchu rekonstrukcji historycznej, która mamy nadzieję, na stałe zagości na bagnie w Oleśnicy. Poczet Bagiennych od wielu lat przyjmuje rycerstwo oraz licznych wojów na międzydrużynowych treningach w ramach Turnieju pod Wieżycą.

Spotkanie miało charakter zamknięty, treningowo – towarzyski. Przy okazji uczczono bowiem X. lecie istnienia grupy rekonstruującej zakon rycerski Braci Bobrzyńskich oraz urodziny kilkorga z grona obecnych.

Rozegrano konkursy rzutu i walki włócznią, młotem, przeciągania liny, przepychania tarczami i pojedynki zbrojne 1 na 1. Odbył się też trening łuczniczy. W ciągu trzech dni przewinęło się aż 40 uczestników reprezentujących m.in. Mediolan, Kraków, Nowe Brzesko, Bochnię, Łańcut, Tarnów, Dąbrowę Tarnowską i Rzuchową, a odtwarzających wieki od X do XV.

Były to ostatnie zajęcia przed wyjazdem grup na największy w Polsce turniej rycerski dla wieku XIII. na zamku w Czersku pod Warszawą.

Poczet Bagiennych z Wieżycy po powrocie z Czerska będzie realizował na zamku w Dębnie cykl zajęć dla uczniów szkół Powiśla. A już 8 lipca zaprasza na V Turniej Rycerski Pod Wieżycą!

Poczet Bagiennych z Wieżycy/mags

Pod Wieżycą odbyła się już ósma edycja obozu zakonnego Braci Dobrzyńskich z komandorii krakowskiej.  To kolejna cykliczna impreza ruchu rekonstrukcji historycznej, która mamy nadzieję, na stałe zagości na bagnie w Oleśnicy. Poczet Bagiennych od wielu lat przyjmuje rycerstwo oraz licznych wojów na międzydrużynowych treningach w ramach Turnieju pod Wieżycą. Spotkanie miało charakter zamknięty, treningowo – towarzyski. Przy okazji uczczono bowiem X. lecie istnienia grupy rekonstruującej zakon rycerski Braci Bobrzyńskich oraz urodziny kilkorga z grona obecnych. Rozegrano konkursy rzutu i walki włócznią, młotem, przeciągania liny, przepychania tarczami i pojedynki zbrojne 1 na 1. Odbył się też trening łuczniczy. W ciągu trzech dni przewinęło się aż 40 uczestników reprezentujących m.in. Mediolan, Kraków, Nowe Brzesko, Bochnię, Łańcut, Tarnów, Dąbrowę Tarnowską i Rzuchową, a odtwarzających wieki od X do XV. Były to ostatnie zajęcia przed wyjazdem grup na największy w Polsce turniej rycerski dla wieku XIII. na zamku w Czersku pod Warszawą. Poczet Bagiennych z Wieżycy po powrocie z Czerska będzie realizował na zamku w Dębnie cykl zajęć dla uczniów szkół Powiśla. A już 8 lipca zaprasza na V Turniej Rycerski Pod Wieżycą! Poczet Bagiennych z Wieżycy/mags