1. Obchody Święta Konstytucji 3 – Maja i Dnia Strażaka w Oleśnie

Obchody Święta Konstytucji 3 – Maja i Dnia Strażaka w Oleśnie

Złotym Medalem zostali uhonorowani:
1. Rozkuszka Tadeusz
2. Cholewa Józef
3. Morawiec Witold
4. Bułat Franciszek
5. Sarat Wojciech
6. Łączyński Kazimierz
7. Morawiec Piotr
8. Sajdera Marian
9. Białas Roman

Srebrnym Medalem zostali uhonorowani:
1. Skrzyniarz Jan
2. Bednarz Józef
3. Pszczoła Stanisław
4. Zachara Tadeusz
5. Bułat Edward
6. Dojka Marek
7. Plata Janusz
8. Piasecki Kazimierz
9. Ubas Krzysztof
10. Szajor Marian
11. Konieczny Ireneusz
12. Panek Marek
13. Bułat Robert

Brązowym Medalem zostali uhonorowani:
1. Bułat Adam

3. Andrzej Szczebak
4. Krzysztof Kądzielawa
5. Andrzej Bułat

Ponadto podczas uroczystości uhonorowano także odznakami druhów za wysługę lat.
Wyróżnieni zostali:
1. Kordek Jan
2. Ubas Krzysztof
3. Gaczoł Łukasz
4. Lech Jacek
5. Szado Grzegorz
6. Kozaczka Mariusz
7. Nowak Dawid
8. Fijał Grzegorz
9. Kogut Michał
10. Nowicki Łukasz

Na zakończenie uroczystości odegrano Hymn Ochotniczych Straży Pożarnych.

3 maja br. odbyły się obchody Święta Konstytucji 3 – Maja połączone z obchodami Dnia Strażaka w Oleśnie. W uroczystości tej uczestniczyli m.in. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Poseł Na Sejm RP Robert Pantera, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kita, Sekretarz Powiatu Kazimierz Wójcik, Członek Zarządu Głównego ZOSP RP w Warszawie druh Krzysztof Michalak, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej brygadier Adam Rzemiński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Ryszard Pikul. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. za Ojczyznę oraz za Druhów Strażaków w Kościele Parafialnym p.w. Św. Katarzyny w Oleśnie a pozostała część odbyła się przed budynkiem Domu Strażaka w Ćwikowie. Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie druhów wstępujących w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie a także odznaczenie zasłużonych działaczy OSP. Medale za zasługi dla pożarnictwa wręczyli Poseł Na Sejm RP Robert Pantera i Członek Zarządu Głównego ZOSP RP w Warszawie druh Krzysztof Michalak. Złotym Medalem zostali uhonorowani:1. Rozkuszka Tadeusz2. Cholewa Józef3. Morawiec Witold4. Bułat Franciszek5. Sarat Wojciech6. Łączyński Kazimierz7. Morawiec Piotr8. Sajdera Marian9. Białas Roman Srebrnym Medalem zostali uhonorowani:1. Skrzyniarz Jan2. Bednarz Józef3. Pszczoła Stanisław4. Zachara Tadeusz5. Bułat Edward6. Dojka Marek7. Plata Janusz8. Piasecki Kazimierz9. Ubas Krzysztof10. Szajor Marian11. Konieczny Ireneusz12. Panek Marek13. Bułat Robert Brązowym Medalem zostali uhonorowani:1. Bułat Adam2. Rokita Edward3. Ziemian Stanisław4. Sarat Krzysztof5. Sochacki Marian6. Orszulak Janusz7. Łabuda Andrzej8. Skrzyniarz Paweł9. Marczyk Jarosław10. Sajdera Lucjan11. Dojka Leszek12. Golemo Tomasz13. Golemo Jarosław14. Giza Marek15. Zych Andrzej Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Ryszard Pikul wręczyli odznaczenia „Strażak Wzorowy".Wyróżnieni zostali:1. Stanisław Widor2. Łukasz Kozyra3. Andrzej Szczebak4. Krzysztof Kądzielawa5. Andrzej Bułat Ponadto podczas uroczystości uhonorowano także odznakami druhów za wysługę lat.Wyróżnieni zostali:1. Kordek Jan2. Ubas Krzysztof3. Gaczoł Łukasz4. Lech Jacek5. Szado Grzegorz6. Kozaczka Mariusz7. Nowak Dawid8. Fijał Grzegorz9. Kogut Michał10. Nowicki Łukasz Odznaczenia te wręczył Vice Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP druh Czesław Mosio i Członek Zarządu Gminnego ZOSP RO druh Jarosław Marczyk. Za wieloletnią działalność na rzecz społeczności Gminy Olesno Honorowy Dyplom z rąk Wójta Gminy Olesno Witolda Morawca odebrał Pan Henryk Kozaczka. Głos w uroczystości zabrali: Poseł Na Sejm RP Robert Pantera, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Ryszard Pikul. Na zakończenie uroczystości odegrano Hymn Ochotniczych Straży Pożarnych.