Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody Święta Niepodległości w Powiecie Dąbrowskim

Obchody Święta Niepodległości w Powiecie Dąbrowskim

Obchody Święta Niepodległości w Powiecie Dąbrowskim

„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna."

Jan Paweł II

Obchody 88 rocznicy Odzyskania Niepodległości obchodzono bardzo uroczyście w Powiecie Dąbrowskim. We wszystkich gminach powiatu odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, natomiast główne uroczystości patriotyczno – religijne obchodzono w stolicy powiatu – Dąbrowie Tarnowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry DDK przed budynkiem Urzędu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. NMP Szkaplerznej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej przez ks. Prałata Józefa Porembę, odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim. W akademii uczestniczyły władze miasta i powiatu, posłowie na Sejm RP, wójtowie gmin, radni gmin i powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP oraz mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. Zebranych przywitał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. Głos zabrali również przybyli na uroczystość parlamentarzyści. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Honorową wartę przy pomniku pełnili jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP.

„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna." Jan Paweł II Obchody 88 rocznicy Odzyskania Niepodległości obchodzono bardzo uroczyście w Powiecie Dąbrowskim. We wszystkich gminach powiatu odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, natomiast główne uroczystości patriotyczno – religijne obchodzono w stolicy powiatu – Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry DDK przed budynkiem Urzędu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. NMP Szkaplerznej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej przez ks. Prałata Józefa Porembę, odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim. W akademii uczestniczyły władze miasta i powiatu, posłowie na Sejm RP, wójtowie gmin, radni gmin i powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP oraz mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. Zebranych przywitał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. Głos zabrali również przybyli na uroczystość parlamentarzyści. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Honorową wartę przy pomniku pełnili jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP.