Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody Święta Niepodległości w Szczucinie

Obchody Święta Niepodległości w Szczucinie

Obchody Święta Niepodległości w Szczucinie

11 listopada 2022 roku 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości świętowano również w Szczucinie. Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się od złożenia wiązanki przy obelisku upamiętniającym 100-lecie pobytu w Szczucinie Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Następnie wszyscy uczestnicy udali się w uroczystym pochodzie na mszę świętą w intencji ojczyzny do kościoła parafialnego pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny.

Tradycyjnie odbył się przemarsz pod Kwaterę Pamięci Narodowej, gdzie władze samorządowe, radni, delegacje instytucji, szkół i stowarzyszeń złożyły kwiaty i znicze. Samorząd powiatowy reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec.

11 listopada 2022 roku 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości świętowano również w Szczucinie. Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się od złożenia wiązanki przy obelisku upamiętniającym 100-lecie pobytu w Szczucinie Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Następnie wszyscy uczestnicy udali się w uroczystym pochodzie na mszę świętą w intencji ojczyzny do kościoła parafialnego pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny. Tradycyjnie odbył się przemarsz pod Kwaterę Pamięci Narodowej, gdzie władze samorządowe, radni, delegacje instytucji, szkół i stowarzyszeń złożyły kwiaty i znicze. Samorząd powiatowy reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec. fot. Urząd Miasta i Gminy w Szczucinie