Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody Święta Wojska Polskiego w WKU w Tarnowie

Obchody Święta Wojska Polskiego w WKU w Tarnowie

Obchody Święta Wojska Polskiego w WKU w Tarnowie

W dniu 14 sierpnia 2019 roku w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tarnowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego ustanowionego na pamiątkę zwycięstwa nad bolszewicką armią w 1920 zwanego Bitwą Warszawską jak również „Cudem nad Wisłą”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych m.in.: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, przedstawiciele służb mundurowych, zaproszeni goście oraz kadra i pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie.

Podczas głównej części uroczystości Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Piotr Waręcki wręczył akt mianowania na wyższy stopnień wojskowy oraz medale przyznane przez Ministra Obrony Narodowej dla kadry i pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie.
     
Po uroczyści wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na żołnierską grochówkę.

https://wkutarnow.wp.mil.pl/gd

W dniu 14 sierpnia 2019 roku w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tarnowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego ustanowionego na pamiątkę zwycięstwa nad bolszewicką armią w 1920 zwanego Bitwą Warszawską jak również „Cudem nad Wisłą”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych m.in.: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, przedstawiciele służb mundurowych, zaproszeni goście oraz kadra i pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie. Podczas głównej części uroczystości Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Piotr Waręcki wręczył akt mianowania na wyższy stopnień wojskowy oraz medale przyznane przez Ministra Obrony Narodowej dla kadry i pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie.       Po uroczyści wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na żołnierską grochówkę. https://wkutarnow.wp.mil.pl/gd