1. Obchody Światowego Dnia Chorych w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody Światowego Dnia Chorych w Dąbrowie Tarnowskiej

11 lutego na całym świecie obchodzono Światowy Dzień Chorych. Również w Dąbrowie Tarnowskiej z tej okazji odbyły się uroczystości. W Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Ks. Biskup Władysław Bobowski odprawił Mszę Świętą, po której odwiedzał chorych i pensjonariuszy. Ksiądz Biskup złożył  również wizytę pacjentom oddziału wewnętrznego i dziecięcego dąbrowskiego szpitala. O godz. 15.00 w kaplicy szpitalnej ks. Biskup Władysław Bobowski wraz z Ks. Prałatem Józefem Porembą odprawili Mszę Świętą, uświetnioną przez Zespół „Sądeczanie”. W nabożeństwie transmitowanym do wszystkich sal szpitalnych za pomocą radiowęzła, uczestniczyli przedstawiciele samorządów w osobach: Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka i Wicestarosty Dąbrowskiego Roberta Pantery. O godz. 12.00 w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się barwny i żywiołowy koncert regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca z Nowego Sącza "Sądeczanie" przedstawiający folklor Lachów sądeckich. Zgromadzonych w dąbrowskiej sali kinowej gości i mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego przywitała Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Teresa Kopczyńska, która zorganizowała koncert „Sądeczan”. Na koncert przybyli m.in. Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Krzysztof Kaczmarski, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowych w Dąbrowie Tarnowskiej Ryszard Micek, Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego Robert Kądzielawa oraz mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej i okolic.