Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody 11 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody 11 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody 11 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej

„A komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą ojczyźnie." Jan Kochanowski

Obchody 89 rocznicy Odzyskania Niepodległości obchodzono bardzo uroczyście w Powiecie Dąbrowskim. We wszystkich gminach powiatu odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, natomiast główne uroczystości patriotyczno – religijne obchodzono w stolicy powiatu – Dąbrowie Tarnowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry DDK przed budynkiem Urzędu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. NMP Szkaplerznej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej przez ks. Prałata Józefa Porembę, odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim. W akademii uczestniczyły władze miasta i powiatu, poseł na Sejm RP Wisław Woda, wójtowie gmin, radni gmin i powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP oraz mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. Zebranych przywitał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Głos zabrał również przybyły na uroczystość Poseł Wiesław Woda oraz Wójt Gminy Szczucin Jan Sipior. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Honorową wartę przy pomniku pełnili, jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP.

„A komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą ojczyźnie." Jan Kochanowski Obchody 89 rocznicy Odzyskania Niepodległości obchodzono bardzo uroczyście w Powiecie Dąbrowskim. We wszystkich gminach powiatu odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, natomiast główne uroczystości patriotyczno – religijne obchodzono w stolicy powiatu – Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry DDK przed budynkiem Urzędu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. NMP Szkaplerznej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej przez ks. Prałata Józefa Porembę, odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim. W akademii uczestniczyły władze miasta i powiatu, poseł na Sejm RP Wisław Woda, wójtowie gmin, radni gmin i powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP oraz mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. Zebranych przywitał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Głos zabrał również przybyły na uroczystość Poseł Wiesław Woda oraz Wójt Gminy Szczucin Jan Sipior. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Honorową wartę przy pomniku pełnili, jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP.