Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 3.05.2008r. obchodziliśmy 217 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku  w Dąbrowie Tarnowskiej uroczystość rozpoczęła się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry DDK przed budynkiem Urzędu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. NMP Szkaplerznej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej przez ks. Prałata Józefa Porembę, odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim.

W akademii uczestniczyły władze powiatu i miasta, Poseł na Sejm RP Wiesław Woda, wójtowie gmin, radni gmin i powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP, mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. W tym roku w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestniczyła również delegacja z XVIII Dzielnicy Budapesztu na czele z Wiceburmistrzem Sandorem Laszlo.

Zebranych przywitał Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Głos zabrał również przybyły na uroczystość Poseł na Sejm RP Wiesław Woda. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów Gimnazjum Nr 2 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego. Honorową wartę przy pomniku pełnili, jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP oraz gości z Węgier.  

W dniu 3.05.2008r. obchodziliśmy 217 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku  w Dąbrowie Tarnowskiej uroczystość rozpoczęła się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry DDK przed budynkiem Urzędu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. NMP Szkaplerznej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej przez ks. Prałata Józefa Porembę, odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim. W akademii uczestniczyły władze powiatu i miasta, Poseł na Sejm RP Wiesław Woda, wójtowie gmin, radni gmin i powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP, mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. W tym roku w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestniczyła również delegacja z XVIII Dzielnicy Budapesztu na czele z Wiceburmistrzem Sandorem Laszlo. Zebranych przywitał Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Głos zabrał również przybyły na uroczystość Poseł na Sejm RP Wiesław Woda. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów Gimnazjum Nr 2 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego. Honorową wartę przy pomniku pełnili, jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP oraz gości z Węgier.