1. Obchody 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 3 maja 2009r. obchodziliśmy 218 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry DDK przed budynkiem Urzędu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. NMP Szkaplerznej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej przez Proboszcza ks. Stanisława Cyrana, odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim. W akademii uczestniczyły władze powiatu i miasta, Posłowie na Sejm RP Wiesław Woda oraz Michał Wojtkiewicz, radni gmin i powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP, mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. W tym roku w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestniczyła również delegacja z XVIII Dzielnicy Budapesztu na czele z Hildą Chrobak Zoltany Doktor oraz delegacja ze Słowacji z miasta Stara Lubovna na czele ze Starostą Peterem Sokolem. Zebranych przywitał Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Głos zabrali również Posłowie na Sejm RP. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów Gimnazjum Nr 3 z Gruszowa Wielkiego oraz przedszkolaki z dąbrowskiej Ochronki. Honorową wartę przy pomniku pełnili, jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP oraz gości z Węgier i Słowacji.