Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zapraszamy na obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy na obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy na obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791 roku uchwalona została Konstytucja 3 Maja. Kraj nasz był pierwszym w Europie i drugim na świecie, w którym została uchwalona Konstytucja. Od 1990 roku dzień 3 maja jest oficjalnym świętem narodowym wszystkich Polaków.

Tegoroczne dąbrowskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja, organizowane przez samorząd gminny oraz powiatowy, odbędą się 2 maja w Dzień Flagi Narodowej (niedziela). Ze względu na sytuację epidemiczną, wzorem roku ubiegłego, obchody będą miały zupełnie inny, skromny charakter. Nie będzie pochodu ulicami miasta oraz apelu patriotycznego.

Delegacje oraz przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego będą uczestniczyli w mszy świętej w intencji ojczyzny, która odprawiona zostanie w Kościele Parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej o godzinie 9:30. Następnie po mszy św. delegacje złożą wieniec oraz znicze pod pomnikiem ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w obchodach w formie online za pośrednictwem transmisji, którą będzie można znaleźć na kanale Youtube dąbrowskiej parafii

(https://www.youtube.com/channel/UCI3rQQHIw581ZPRJS7_--oA)

Zachęcamy również wszystkich do wywieszenia flagi narodowej, aby uczcić to ważne święto.

3 maja 1791 roku uchwalona została Konstytucja 3 Maja. Kraj nasz był pierwszym w Europie i drugim na świecie, w którym została uchwalona Konstytucja. Od 1990 roku dzień 3 maja jest oficjalnym świętem narodowym wszystkich Polaków. Tegoroczne dąbrowskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja, organizowane przez samorząd gminny oraz powiatowy, odbędą się 2 maja w Dzień Flagi Narodowej (niedziela). Ze względu na sytuację epidemiczną, wzorem roku ubiegłego, obchody będą miały zupełnie inny, skromny charakter. Nie będzie pochodu ulicami miasta oraz apelu patriotycznego. Delegacje oraz przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego będą uczestniczyli w mszy świętej w intencji ojczyzny, która odprawiona zostanie w Kościele Parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej o godzinie 9:30. Następnie po mszy św. delegacje złożą wieniec oraz znicze pod pomnikiem ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w obchodach w formie online za pośrednictwem transmisji, którą będzie można znaleźć na kanale Youtube dąbrowskiej parafii (https://www.youtube.com/channel/UCI3rQQHIw581ZPRJS7_--oA) Zachęcamy również wszystkich do wywieszenia flagi narodowej, aby uczcić to ważne święto.