Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody 3 maja w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody 3 maja w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody 3 maja w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu wczorajszym obchodziliśmy 216 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jak co roku w Dąbrowie Tarnowskiej uroczystość rozpoczęła się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry DDK przed budynkiem Urzędu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. NMP Szkaplerznej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej przez ks. Prałata Józefa Porembę, odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim.

W akademii uczestniczyły władze miasta i powiatu, posłowie na Sejm RP, wójtowie gmin, radni gmin i powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP oraz mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej.

Zebranych przywitał Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Głos zabrali również przybyli na uroczystość parlamentarzyści: Robert Pantera oraz Wiesław Woda. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej. Honorową wartę przy pomniku pełnili, jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP.

W dniu wczorajszym obchodziliśmy 216 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jak co roku w Dąbrowie Tarnowskiej uroczystość rozpoczęła się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry DDK przed budynkiem Urzędu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. NMP Szkaplerznej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej przez ks. Prałata Józefa Porembę, odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim. W akademii uczestniczyły władze miasta i powiatu, posłowie na Sejm RP, wójtowie gmin, radni gmin i powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP oraz mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. Zebranych przywitał Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Głos zabrali również przybyli na uroczystość parlamentarzyści: Robert Pantera oraz Wiesław Woda. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej. Honorową wartę przy pomniku pełnili, jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP.