Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody 30 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Tron Piotrowy

Obchody 30 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Tron Piotrowy

Obchody 30 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Tron Piotrowy

Wczoraj z okazji trzydziestej rocznicy wyboru na Papieża Karola Wojtyły, w Powiecie Dąbrowskim zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające i wspominające o tym wydarzeniu. W parafiach odbyły się Msze Święte z udziałem wiernych w intencji Ojca Świętego.

W kościele p.w. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta Msza Święta oraz różaniec z udziałem Samorządu Powiatowego i Gminnego w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Z ramienia samorządu powiatu uczestniczył Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Msza Święta została koncelebrowana przez ks. Prałata Józefa Porembę ks. Stanisława Szwajkosza, ks. Jana Zielińskiego, ks. Jana Bartoszka , ks. Ireneusza Neznal oraz Proboszcza Parafii ks. Stanisława Cyrana który wygłosił także homilię.

W uroczystości uczestniczyli również mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego oraz delegacje z pocztami sztandarowymi stowarzyszeń, organizacji, szkół i instytucji.

Po Mszy Świętej, przy śpiewie „Barki" wszyscy jej uczestnicy zebrali się pod Pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II na modlitwę w intencji Papieża Polaka. Przedstawiciele samorządów i instytucji złożyli okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze.

Wczoraj z okazji trzydziestej rocznicy wyboru na Papieża Karola Wojtyły, w Powiecie Dąbrowskim zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające i wspominające o tym wydarzeniu. W parafiach odbyły się Msze Święte z udziałem wiernych w intencji Ojca Świętego. W kościele p.w. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta Msza Święta oraz różaniec z udziałem Samorządu Powiatowego i Gminnego w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Z ramienia samorządu powiatu uczestniczył Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Msza Święta została koncelebrowana przez ks. Prałata Józefa Porembę ks. Stanisława Szwajkosza, ks. Jana Zielińskiego, ks. Jana Bartoszka , ks. Ireneusza Neznal oraz Proboszcza Parafii ks. Stanisława Cyrana który wygłosił także homilię. W uroczystości uczestniczyli również mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego oraz delegacje z pocztami sztandarowymi stowarzyszeń, organizacji, szkół i instytucji. Po Mszy Świętej, przy śpiewie „Barki" wszyscy jej uczestnicy zebrali się pod Pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II na modlitwę w intencji Papieża Polaka. Przedstawiciele samorządów i instytucji złożyli okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze.