1. Obchody 4 rocznicy śmierci Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody 4 rocznicy śmierci Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej

Głównym celebransem tej szczególnej Mszy Św. był ks. prałat Józef Poremba

2 kwietnia Katolicy na całym świecie obchodzili czwartą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. W tym dniu we wszystkich kościołach odprawiano specjalne nabożeństwa. Tak też było w Dąbrowie Tarnowskiej. W Kościele p.w. Najświętszej Marii Panny Szkaplerznej. Uroczystości rozpoczęły się czuwaniem modlitewnym przygotowanym przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Wierni słuchali słów Ojca Świętego a na telebimie ukazywały się Jego zdjęcia i krótkie filmiki z pielgrzymek. Następnie odbyła się Msza Św. w intencji szybkiej beatyfikacji Papieża Polaka. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządu Powiatowego z wicestrarostą Tedeuszem Kwiatkowskim na czele oraz samorządu gminnego, delegacje z pocztami sztandarowymi, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Ochotnicze Straże Pożarne, Klub „Dąbrovia", szkoły, harcerze, stowarzyszenia parafialne i inne oraz licznie zgromadzeni parafianie. Głównym celebransem tej szczególnej Mszy Św. był ks. prałat Józef Porembai ks. Zbigniew Szewczyk. Po nabożeństwie ok. godziny 21.37 śpiewając „Barkę", ulubioną pieśń Ojca Świętego wierni przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odbyły się Apel Jasnogórski oraz modlitwa o Jego szybką kanonizację. Na zakończenie ks. prałat Józef Poremba podziękował wszystkim za przybycie oraz udzielił błogosławieństwa. Również tak, jak w poprzednich latach osoby przybyłe na Mszę Św. przyniosły z sobą znicze. Stworzono z nich krzyż przed pomnikiem Papieża Jana Pawła II.