Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody 67 rocznicy zbrodni katyńskiej

Obchody 67 rocznicy zbrodni katyńskiej

Obchody 67 rocznicy zbrodni katyńskiej

Wczoraj o godz. 15:00 w Kaplicy Cmentarnej w Dąbrowie Tarnowskiej została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji zamordowanych w Katyniu polskich oficerów i zmarłego kapelana Rodzin Katyńskich ks. Prałata Zdzisława Peszkowskiego. Mszę św. odprawił ks. Prałat Józef Poremba.

Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego, poczty sztandarowe, dyrektorzy szkół i instytucji.

Po Mszy św. młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowała krótką akademię upamiętniającą zbrodnie katyńską a apel poległych poprowadził komendant hufca ZHP Pan Marian Rzeźnik.

Na zakończenie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą dąbrowskie ofiary z Katynia.

Samorząd powiatowy był reprezentowany przez Wicestarostę Pana Tadeusza Kwiatkowskiego, który złożył wiązankę wraz z kombatantami ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Józefem Jaworskim i Mieczysławem Bojesiem.

Wczoraj o godz. 15:00 w Kaplicy Cmentarnej w Dąbrowie Tarnowskiej została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji zamordowanych w Katyniu polskich oficerów i zmarłego kapelana Rodzin Katyńskich ks. Prałata Zdzisława Peszkowskiego. Mszę św. odprawił ks. Prałat Józef Poremba. Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego, poczty sztandarowe, dyrektorzy szkół i instytucji. Po Mszy św. młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowała krótką akademię upamiętniającą zbrodnie katyńską a apel poległych poprowadził komendant hufca ZHP Pan Marian Rzeźnik. Na zakończenie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą dąbrowskie ofiary z Katynia. Samorząd powiatowy był reprezentowany przez Wicestarostę Pana Tadeusza Kwiatkowskiego, który złożył wiązankę wraz z kombatantami ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Józefem Jaworskim i Mieczysławem Bojesiem.