1. Obchody 90 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Powiecie Dąbrowskim

Wczoraj obchodziliśmy 90 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Powiecie Dąbrowskim. We wszystkich gminach powiatu odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, natomiast główne uroczystości patriotyczno – religijne obchodzono w stolicy powiatu – Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką delegacji, pocztów sztandarowych i orkiestry przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. NMP Szkaplerznej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. odprawionej przez Proboszcza Parafii Dąbrowa Tarnowska ks. Stanisława Cyrana, ks. Prałata Józefa Porembę oraz ks. Jana Bartoszka odbyła się uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim. W akademii uczestniczyły władze miasta i powiatu, posłowie na Sejm RP Urszula Augustyn, Józef Rojek, Wisław Woda, Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys, radni powiatu, dyrektorzy i kierownicy jednostek i organizacji zawodowych, poczty sztandarowe instytucji, szkół i jednostek OSP oraz mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. Zebranych przywitał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Głos zabrali również parlamentarzyści i wicewojewoda. Uroczystość uświetnił program artystyczny przedstawiony przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Honorową wartę przy pomniku pełnili, jak co roku dąbrowscy harcerze. Końcowym akcentem było złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez wszystkie licznie przybyłe delegacje instytucji, partii politycznych, szkół i jednostek OSP.