1. Obchody Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

11 czerwca odbyła uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwana Bożym Ciałem. W stolicy Powiatu Dąbrowskiego, w Dąbrowie Tarnowskiej, jak co roku miała charakter bardzo uroczysty. Rozpoczęła się w Kościele p.w. Najświętszej Marii Panny Szkaplerznej Mszą Św. o godz. 9.30. Uczestniczyli w niej proboszcz parafii ks. Stanisław Cyran oraz ks. prałat Józef Poremba. Okolicznościową Homilię wygłosił ks. proboszcz. Po Mszy Św. wierni wzięli udział w Procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy, przy których czytane były fragmenty Ewangelii związane z Eucharystią. Zgodnie z tradycją ołtarze wykonały: Starostwo Powiatowe z Urzędem Skarbowym, Urząd Miejski, Chór Parafialny oraz Cech Rzemiosł Różnych. Trasa procesji wiodła ulicami: Zamkową, Grunwaldzką, Rynkiem, Kościuszki i ponownie Grunwaldzką oraz Zamkową zakańczając ją w Kościele Parafialnym.    W uroczystości wzięło udział bardzo wielu wiernych, którzy w większości uczestniczyli w niej całymi rodzinami. Dzieci w strojach pierwszokomunijnych i najmłodsi sypiąc kwiaty stworzyli na trasie procesji wielobarwny dywan. Obecne były także poczty sztandarowe: stowarzyszeń i organizacji parafialnych, Cechu Rzemiosł Różnych, szkół oraz dąbrowska Ochotnicza Straż Pożarna. Cała procesja uświetniona została wspólną modlitwą i śpiewem wiernych przy udziale orkiestry dętej. Po zakończeniu uroczystości Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za udział w procesji.