Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu dzisiejszym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwana Bożym Ciałem. Wierni parafii w Dąbrowie Tarnowskiej pod przewodnictwem proboszcza ks. Prałata Stanisława Cyrana, wzięli udział w Procesji Eucharystycznej do czterech polowych ołtarzy usytułowanych wokół rynku miasta.

W obchodach tegorocznego Święta Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej wzięły udział m.in. władze Samorządu Powiatowego z rodzinami i władze Samorządu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń ze sztandarami. Procesję tradycyjnie uświetniły niesione przez wiernych feretrony i chorągwie kościelne jak i również dzieci w strojach komunijnych i krakowskich, sypiące kwiatki przed kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament.

W dniu dzisiejszym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwana Bożym Ciałem. Wierni parafii w Dąbrowie Tarnowskiej pod przewodnictwem proboszcza ks. Prałata Stanisława Cyrana, wzięli udział w Procesji Eucharystycznej do czterech polowych ołtarzy usytułowanych wokół rynku miasta. W obchodach tegorocznego Święta Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej wzięły udział m.in. władze Samorządu Powiatowego z rodzinami i władze Samorządu Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń ze sztandarami. Procesję tradycyjnie uświetniły niesione przez wiernych feretrony i chorągwie kościelne jak i również dzieci w strojach komunijnych i krakowskich, sypiące kwiatki przed kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament.