Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody drugiej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II w naszym regionie

Obchody drugiej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II w naszym regionie

2 kwietnia 2005 roku odszedł Jan Paweł II, dla nas Papież-Polak, dla wszystkich wielki autorytet i niezwykły, dobry człowiek. Jego dobroć i wielkie serce były z nami przez całe dziesięciolecia i pozostaną z nami na zawsze.

W tym dniu, gdy prawie cały świat będzie obchodził tą smutną rocznicę, w kościołach będą odbywały się specjalne nabożeństwa i towarzyszące im różne akcje. W powiecie dąbrowskim także organizowane będą msze święte. W Dąbrowie Tarnowskiej obchody drugiej rocznicy śmierci Papieża będą miały swój początek już w sobotę wieczorem. Wtedy to ulicami miasta przejdzie procesja. Ludzie biorący w niej udział będą nieśli z sobą zapalone lampiony. W niedzielę o godzinie 18.00 w Kościele p.w. NMP Szkaplerznej odbędzie się uroczysta Msza Święta z udziałem samorządów: powiatowego i gminnego. W poniedziałek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie młodzieży, po którym odprawiony zostanie Apel Jasnogórski pod pomnikiem Jana Pawła II.

Drugą rocznicę śmierci Papieża postanowiono również uczcić w dość oryginalny sportowy sposób. Zrobiono to między innymi mając na uwadze to, że sam Jan Paweł II zawsze lubił uprawiać sport i był jego gorącym orędownikiem. Dąbrowski Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował sztafetę pod nazwą „II Otwarty Memoriał Pływacki". Do przepłynięcia będzie dystans 26 kilometrów 516 metrów symbolicznie nawiązujący do czasu Pontyfikatu Jana Pawła II, który wyniósł 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni i był najdłuższym w historii po Świętym Piotrze oraz błogosławionym Piusie IX. Sztafeta rozpocznie się punktualnie w godzinę śmierci Ojca Świętego. Wezmą w niej udział zarówno dzieci, młodzież, jak też dorośli. Każdy z biorących w niej udział będzie miał do przepłynięcia 25 metrów. Uczestnicy sztafety i widzowie będą palić symboliczny znicz.

2 kwietnia 2005 roku odszedł Jan Paweł II, dla nas Papież-Polak, dla wszystkich wielki autorytet i niezwykły, dobry człowiek. Jego dobroć i wielkie serce były z nami przez całe dziesięciolecia i pozostaną z nami na zawsze. W tym dniu, gdy prawie cały świat będzie obchodził tą smutną rocznicę, w kościołach będą odbywały się specjalne nabożeństwa i towarzyszące im różne akcje. W powiecie dąbrowskim także organizowane będą msze święte. W Dąbrowie Tarnowskiej obchody drugiej rocznicy śmierci Papieża będą miały swój początek już w sobotę wieczorem. Wtedy to ulicami miasta przejdzie procesja. Ludzie biorący w niej udział będą nieśli z sobą zapalone lampiony. W niedzielę o godzinie 18.00 w Kościele p.w. NMP Szkaplerznej odbędzie się uroczysta Msza Święta z udziałem samorządów: powiatowego i gminnego. W poniedziałek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie młodzieży, po którym odprawiony zostanie Apel Jasnogórski pod pomnikiem Jana Pawła II. Drugą rocznicę śmierci Papieża postanowiono również uczcić w dość oryginalny sportowy sposób. Zrobiono to między innymi mając na uwadze to, że sam Jan Paweł II zawsze lubił uprawiać sport i był jego gorącym orędownikiem. Dąbrowski Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował sztafetę pod nazwą „II Otwarty Memoriał Pływacki". Do przepłynięcia będzie dystans 26 kilometrów 516 metrów symbolicznie nawiązujący do czasu Pontyfikatu Jana Pawła II, który wyniósł 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni i był najdłuższym w historii po Świętym Piotrze oraz błogosławionym Piusie IX. Sztafeta rozpocznie się punktualnie w godzinę śmierci Ojca Świętego. Wezmą w niej udział zarówno dzieci, młodzież, jak też dorośli. Każdy z biorących w niej udział będzie miał do przepłynięcia 25 metrów. Uczestnicy sztafety i widzowie będą palić symboliczny znicz.