1. Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w Dąbrowie Tarnowskiej

Po tej prezentacji uczniowie szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny:

Dnia 26.09.2007 roku odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W uroczystości tej, oprócz uczniów i nauczycieli, brali również udział zaproszeni goście – Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Pani Ewa Szuścik – nauczyciel języka angielskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie, wraz z grupą uczniów, Pani Małgorzata Ziobro – pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, wraz z grupą uczniów oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Grupa uczennic z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz z ZSP w Szczucinie przygotowała prezentację multimedialną w języku angielskim na temat obozu polsko-węgiersko-bułgarskiego, który odbył się w sierpniu 2007 roku nad Balatonem na Węgrzech. Młodzież ze szkół Powiśla Dąbrowskiego wraz z opiekunkami Panią Krystyną Brzezińską i Panią Ewą Szuścik miała szansę pogłębić znajomość z kolegami z innych krajów (nawiązaną w lipcu 2006 roku w czasie obozu w Dąbrowie Tarnowskiej) i nawiązać nowe przyjaźnie, sprawdzić w praktyce swoją znajomość języka angielskiego oraz zaprezentować dziedzictwo kulturowe Polski, poznać kulturę Węgier i Bułgarii. Uczennice w czasie prezentacji wspominały najważniejsze wydarzenia obozu, urozmaicone zdjęciami i krótkimi filmami. Po tej prezentacji uczniowie szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny:• Klasy 2 LPA oraz 2 TH, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Bystrowskiej, przedstawiły 2 bajki w języku rosyjskim „От одного учебника" oraz „Репка."• Klasa 3 LOHb, pod kierunkiem Pani Joanny Światłowskiej i Justyny Światłowskiej, przedstawiła bajkę w języku angielskim „Litte Red Riding Hood."• Klasy IV TH, 3 LOHa oraz 3 LOHb, pod kierunkiem Pani Hanny Mikiny, przedstawiły bajkę „Aschenputtel" i wiersz J. W. Goethego „Heidenröslein" w języku niemieckim.• Klasa 3 LOHb, pod kierunkiem Pana Rafała Szydłowskiego, zaśpiewała piosenki w języku angielskim i niemieckim „Changes", „Dreaming" oraz „Imagine."