Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody trzeciej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Obchody trzeciej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Obchody trzeciej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Wczoraj z okazji trzeciej rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II w Powiecie Dąbrowskim zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające i wspominające o tym wydarzeniu. W parafiach odbyły się Msze Święte z udziałem wiernych w intencji Ojca Świętego.

W kościele p.w. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem Samorządu Powiatowego i Gminnego w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Z ramienia samorządu powiatu we Mszy Świętej uczestniczył Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Msza Święta została koncelebrowana przez Proboszcza Parafii ks. Prałata Józefa Porembę, ks. Prałata Jana Zielińskiego i ks. dr Ireneusza Neznal.

Uczestniczyli w niej mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego oraz delegacje z pocztami sztandarowymi stowarzyszeń, organizacji, szkół i instytucji.

Po Mszy Świętej, przy śpiewie „Barki" wszyscy jej uczestnicy zebrali się pod Pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II na modlitwę w intencji Papieża Polaka. Przedstawiciele samorządów i instytucji złożyli okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze.

Wczoraj z okazji trzeciej rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II w Powiecie Dąbrowskim zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające i wspominające o tym wydarzeniu. W parafiach odbyły się Msze Święte z udziałem wiernych w intencji Ojca Świętego. W kościele p.w. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem Samorządu Powiatowego i Gminnego w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Z ramienia samorządu powiatu we Mszy Świętej uczestniczył Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Msza Święta została koncelebrowana przez Proboszcza Parafii ks. Prałata Józefa Porembę, ks. Prałata Jana Zielińskiego i ks. dr Ireneusza Neznal. Uczestniczyli w niej mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego oraz delegacje z pocztami sztandarowymi stowarzyszeń, organizacji, szkół i instytucji. Po Mszy Świętej, przy śpiewie „Barki" wszyscy jej uczestnicy zebrali się pod Pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II na modlitwę w intencji Papieża Polaka. Przedstawiciele samorządów i instytucji złożyli okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze.