1. Obchody trzeciej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Obchody trzeciej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Wczoraj z okazji trzeciej rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II w Powiecie Dąbrowskim zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające i wspominające o tym wydarzeniu. W parafiach odbyły się Msze Święte z udziałem wiernych w intencji Ojca Świętego. W kościele p.w. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem Samorządu Powiatowego i Gminnego w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Z ramienia samorządu powiatu we Mszy Świętej uczestniczył Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Msza Święta została koncelebrowana przez Proboszcza Parafii ks. Prałata Józefa Porembę, ks. Prałata Jana Zielińskiego i ks. dr Ireneusza Neznal. Uczestniczyli w niej mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego oraz delegacje z pocztami sztandarowymi stowarzyszeń, organizacji, szkół i instytucji. Po Mszy Świętej, przy śpiewie „Barki" wszyscy jej uczestnicy zebrali się pod Pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II na modlitwę w intencji Papieża Polaka. Przedstawiciele samorządów i instytucji złożyli okolicznościowe wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze.